Trwa ładowanie...
21-04-2006 14:21

Cannes 2006. Nominacje

Cannes 2006. Nominacje
ducn5k5
ducn5k5

59. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w połowie maja. Wczoraj organizatorzy ogłosili listę filmów, które zostaną w tym roku zaprezentowane jury oraz festiwalowej publiczności.

Wśród filmów zakwalifikowanych do Oficjalnej Selekcji filmów na festiwalu w Cannes znalazł się filmy "Z odzysku" Sławomira Fabickiego i "Chłopiec na galopującym koniu" Adama Guzińskiego.

Filmem otwierającycm festiwal będzie "Kod da Vinci" w reżyserii Rona Howarda, na zakończenie zobaczymy natomiast francuska produkcja pt.: "Transylvania" w reżyserii Tony’ego Gatlifa.

Przewodniczącym tegorocznego jury będzie chiński reżyser Wong Kar-Wai, któremu w obradach towarzyszyć będzie m.in. Monica Bellucci czy Samuel L. Jackson. ZOBACZ PEŁEN SKŁAD FESTIWALOWEGO JURY Oto szczegółowa lista filmów w głównym konkursie:

  • "Flandres" (Bruno Dumont) Francja
  • "Selon Charlie" (Nicole Garcia) Francja
  • "Quand j’etais Chaunteur" ("When I was a Singer") (Xavier Giannoli) Francja
  • Volver (Pedro Almodóvar) Hiszpania
  • "Red Road" (Andrea Arnold) Wielka Brytania/Dania
  • "La Raison Du Plus Faible" ("The Weakest Is Always Right") (Lucas Belvaux) Belgia/Francja
  • "Indegenes" ("Days Of Glory") (Rachid Bouchareb) Francja/Algieria
  • "Iklimer" ("Climates") (Nuri Bilge Ceylan) Turcja
  • Maria Antonina (Sofia Coppola) USA
  • "Juventude em Marcha" (Pedro Costa) Portugalia
  • "Pan’s Labyrinth" (Guillermo Del Toro) Meksyk/Hiszpania/USA
  • "Babel" (Alejandro Gonzalez Inarritu) USA/Maroko
  • "Lights In The Dusk" (Aki Kaurismaki) Finlandia
  • "Southland Tales" (Richard Kelly) USA
  • "Fast Food Nation" (Richard Linklater) Wielka Brytania/USA
  • "The Wind That Shakes The Barley" (Ken Loach) Irlandia/Wielka Brytania
  • "Summer Palace" (Lou Ye) Chiny/Francja
  • "Il Caimano" (Nanni Moretti) Włochy/Francja
  • "L’Amico del Famiglia" ("Friend Of The Family") (Paolo Sorrentino) Włochy Filmy poza konkursem:
  • Lot 93 (Paul Greengrass) USA/Wielka Brytania
  • X-Men 3: Ostatni bastion (Brett Ratner) USA
  • Skok przez płot (Tim Johnson, Karey Kirkpatrick) USA Filmy poza konkursem - pokazy w Salle Bunuel
  • "Chłopiec na galopującym koniu" (Adam Guziński) Polska
  • "Volevo Solo Vivere" (Mimo Calopresti) Włochy
  • "Boffo: Tinsel Town’s Bombs And Blockbusters" (Bill Couturie) USA
  • "An Inconvenient Truth" (Davis Guggenheim) USA
  • "Zidane, Un Portrait du 21eme Siecle" (Phillipe Parreno, Douglas Gordon) Francja
  • "El-Banate Dol" (Tahani Rached) Francja
  • "Bamako" (Abderrahmane Sissako) Francja/Mauretania
  • "Avida" (Benoit Delepine) Francja
  • "Ici Najac, A Vous La Terre" (Jean-Henri Meunier) Francja
  • "Sketches of Frank Gehry" (Sydney Pollack) Un Certain Regard Filmy:
  • "Bled Number One" (Rabah Ameur-Zaimeche) Francja/Algieria
  • "Il Registra Di Matrimoni" (The Wedding Director) (Marco Bellocchio) Włochy/Francja/Maroko
  • "Cronica De Una Fuga" (Free Pass) (Israel Adrian Caetano) Argentyna/Izrael
  • "Hamaca Paraguaya" (Paz Encina) Paragwaj
  • "Ten Canoes" (Rolf De Heer) Australia
  • "Uro" (Stefan Faldbakken) Norwegia
  • "Suburban Mayhem" (Paul Goldman) Australia
  • "Z odzysku" (Slawomir Fabicki) Polska
  • "Salvador Puig Antich" (Manuel Huerga) Hiszpania
  • "977" (Nikolay Khomeriki) Francja/Rosja
  • "Cum Mi-Am Petrecut Sfarsiful Lumii" (Catalin Mitulescu) Rumunia
  • "Serambi" (Garin Nugroho) Indonezja
  • "Taxidermie" (Gyorgy Palfi) Węgry
  • "Gwai Wik" ("Recycle") (Oxide Pang Chun, Danny Pang) Hongkong
  • "Bihisht Faqat Baroi Murdagon" ("To Get To Heaven First You Have To Die" (Djamshed Usmonov) Tadżykistan
  • "El Violin" ("The Violin") (Francisco Vargas) Meksyk
  • "You Am I" (Kristijonas Vildziunas) Litwa
  • "Luxury Car" (Wang Chao) Chiny
  • "The Unforgiven" (Yoon Jong-bin) Korea Południowa
  • "La Tourneuse De Pages" (Denis Dercourt) Francja
  • "La Californie" (Jacques Fieschi) Francja
  • "Meurtrieres" (Patrick Grandperret) Francja
  • "A Scanner Darkly" (Richard Linklater) USA Cinefondation:
  • "Even Kids Started Small" (Yaniv Berman)
  • "Jaba" (Andreas Bolm)
  • "Tetris" (Anirban Datta)
  • "Bir Damla Su" (Deniz Gamze Erguven)
  • "Snow" (Dustin Feneley)
  • "Mother" (Sian Heder)
  • "Hunde" (Matthias Huser)
  • "Justica Ao Insulto" (Bruno Jorge)
  • "Doorman" (Etienne Kallos)
  • "A Virus" (Agnes Kocsis)
  • "Firn" (Axel Koenzen)
  • "Ha’chavera Shell Emile" (Nadav Lapid)
  • "Mr Schwartz, Mr Hazen & Mr Horlocker" (Stefan Mueller)
  • "Elastinen Parturi" (Milla Nybondas)
  • "Ge & Zeta" (Gustavo Riet)
  • "Graceland" (Anocha Suwichakornpong)
  • "Een Ingewikkeld Verhaal, Eenvoudig Verteld" (Jaap Van Heusden) Filmy krótkometrażowe:
  • "Primera Nieve" (Pablo Aguero)
  • "Poyr" (Belma Bas)
  • "Banquise" (Claude Barras, Cedric Louis)
  • "Ongeriewe" (Robin Kleinsmidt)
  • "Film Noir" (Parker Osbert)
  • "Sniffer" (Bobbie Peers)
  • "Sexy Thing" (Denie Pentecost)
  • "Nature’s Way" (Jane Shearer)
  • "O Monstro" (Edouardo Valente)
  • "Conte De Quartier" (Florence Mialhe)
ducn5k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ducn5k5