Trwa ładowanie...

Darmowe filmy na YouTube. Przez koronawirusa pokażą największe hity

Walka z koronawirusem trwa. Żeby pomóc pozbawionym zajęcia i środków do życia pracownikom branży filmowej, wytwórnia Lionsgate zaplanowała niezwykłą akcję związaną z darmowym pokazem filmów w sieci. Kiedy i co będzie można obejrzeć?
Share
"John Wick" to jeden z hitów, które będzie można obejrzeć za darmo i legalnie na YouTube
"John Wick" to jeden z hitów, które będzie można obejrzeć za darmo i legalnie na YouTubeŹródło: Materiały prasowe
d1f265p

Akcja pod hasłem "Lionsgate Live! A Night at the Movies" rozpocznie się w piątek 17 kwietnia na kanałach Lionsgate oraz Fandango's Movieclips na YouTube. W roli prowadzącej wystąpi Jamie Lee Curtis ("Prawdziwe kłamstwa", "Halloween"), a samo przedsięwzięcie ma być jednorazowym seansem wybranego filmu połączonym z zachętą do wpłacania datków na rzecz bezrobotnych filmowców.

Obejrzyj: Emma Stone o kulisach "La La Land"

Pokazy będą darmowe i w pełni legalne, jednak każdy chętny będzie się mógł dorzucić do zbiórki Will Rogers Motion Picture Pioneers Foundation. Przez pandemię koronawirusa praktycznie wszyscy pracownicy branży filmowej zostali pozbawieni pracy z dnia na dzień. Ci najbardziej potrzebujący mogą liczyć na pomoc fundacji Willa Rogersa, a także wsparcie zamożnych gwiazd w stylu George'a Clooneya (wpłacił ostatnio ponad 1 mln dol.)

d1f265p

Zobacz także: Koniec filmowego lata. Pandemia koronawirusa paraliżuje przemysł filmowy i kina

"Lionsgate Live! A Night at the Movies" zostało zapowiedziane jako akcja cykliczna, odbywająca się przez najbliższe cztery piątki. Ale niewykluczone, że także w drugiej połowie maja Lionsgate udostępni za darmo kolejne tytuły. Nadchodzący repertuar prezentuje się następująco:

17 kwietnia – "Igrzyska śmierci"
24 kwietnia – "Dirty Dancing"
1 maja – "La La Land"
8 maja – "John Wick"

Jak wam się podoba taka inicjatywa?

d1f265p

Podziel się opinią

Share
d1f265p
d1f265p