Trwa ładowanie...
d3lbe8k

Dina Merrill nie żyje. Była nazywana następczynią Grace Kelly

Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna zmarła w wieku 93 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dina Merrill miała 93 lata
Dina Merrill miała 93 lata (Domena publiczna)
d3lbe8k

O śmierci artystki, która odeszła w poniedziałek 22 maja, poinformowała jej rodzina. Merrill zmarła w swoim domu w Nowym Jorku. Kobieta cierpiała na otępienie z ciałami Lewy’ego - chorobę neurodegradacyjną, która podobnie jak choroba Alzheimera, jest jedną z głównych przyczyn demencji.

Dina Merrill, urodzona jako Nedenia Marjorie Hutton, przyszła na świat 29 grudnia 1923 roku. Była córką Marjorie Merriweather Post, właścicielki General Foods i finansisty Edwarda Francisa Huttona. Sceniczny debiut Merrill nastąpił w 1945 roku. Na przełomie lat 50. i 60. była traktowana jako następczyni Grace Kelly. W tamtym czasie wystąpiła w takich filmach jak "Operacja 'Halka'" u boku Tony'ego Curtisa i Cary'ego Granta), "Przybysze o zmierzchu" z Robertem Mitchumem czy "Młodzi dzicy" z Burtem Lancasterem.

Merrill miała również na koncie liczne role w filmach i serialach telewizyjnych. Gościła m.in. w "Bonanzie", "Statku miłości" czy "Batmanie". Ostatnie filmy z jej udziałem to "Pokerzyści" z 2003 roku i "Ponad wszelką wątpliwość" z 2009 roku, gdzie nie została wymieniona w napisach końcowych.

d3lbe8k

Prywatnie Dina Merrill była trzykrotnie zamężna i miała czwórkę dzieci. *Jako dziedziczka rodzinnej fortuny dała się poznać jako wpływowa bizneswoman i filantropka. *

Getty Images
d3lbe8k

Podziel się opinią

Share

d3lbe8k

d3lbe8k