Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
23-09-2016 23:00

Dziś w TV: "Interstellar" i "Chłopaki nie płaczą" [24.09]

Sobotni wieczór zapowiada się szczególnie atrakcyjnie dla fanów polskiego kina. W programie telewizyjnym znalazło się kilka rodzimych produkcji, obok których nie można przejść obojętnie. Wśród największych filmowych hitów, jakie zobaczymy dziś w TV, znalazła się m.in. kultowa komedia Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą”. Oprócz tego na widzów czeka pasjonujący „Interstellar” Christophera Nolana. Co jeszcze przygotowały dla nas poszczególne stacje?

Dziś w TV: "Interstellar" i "Chłopaki nie płaczą" [24.09]Źródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe
dhchpix
dhchpix

„Rain Man”

Przegląd najlepszych filmów, jakie można obejrzeć dziś w TV, rozpoczynamy od nagrodzonego czterema Oscarami „Rain Mana” w reżyserii Barry’ego Levinsona. Oparta na faktach produkcja przedstawia historię bogatego karierowicza Charliego, który odkrywa, że ma starszego brata. Nieznanym krewnym głównego bohatera okazuje się chory na autyzm Raymond. Ku swojemu niezadowoleniu, Charlie dowiaduje się także, że to właśnie jego bratu, a nie jemu zmarły ojciec przepisał w testamencie fortunę. Młody yuppie decyduje się zaopiekować Raymondem. Wkrótce na jaw wychodzi, że chory mężczyzna zdradza ponadprzeciętne umiejętności matematyczne. Charlie postanawia wykorzystać ten fakt do wzbogacenia się w kasynie. W rolach głównych Tom Cruise oraz Dustin Hoffman.

Rain Man” – AMC g. 21:00

„Bilet na Księżyc”

„Bilet na Księżyc” Jacka Bromskiego to obyczajowa opowieść o dwójce braci, którzy wyruszają w niezapomnianą podróż nad polskie morze. Bohaterowie przemierzają kraj zawierając nowe znajomościy. Starszy Antek chc podczas wyprawy przygotować swojego młodszego brata Adama do dorosłego życia. Wkrótce na ich drodze staje piękna i tajemnicza kobieta. W rolach głównych Mateusz Kościukiewicz, Filip Pławiak oraz Anna Przybylska.

dhchpix

„Bilet na Księżyc” – TVP 1 g. 21:25

„Chłopaki nie płaczą”

Dziś w TV nadarzy się okazja do ponownego obejrzenia kultowej komedii Olafa Lubaszenki – „Chłopaki nie płaczą”. Zainspirowany tarantinowskim „Pulp Fiction” film przedstawia historię młodego muzyka, który w krótkim odstępie czasu rozstaje się z dziewczyną oraz przegapia ważny egzamin na uczelni. Na domiar złego bohater wkracza na wojenną ścieżkę z dwoma groźnymi gangsterami – Fredą i Gruchą. W rolach głównych Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Michał Milowicz, Mirosław Zbrojewicz i Wojciech Klata.

„Chłopaki nie płaczą” – TVN g. 21:40

dhchpix

„Interstellar”

Kolejnym hitem do obejrzenia dziś wieczorem w TV jest „Interstellar” Christophera Nolana. Na Ziemi zaczyna brakować pożywienia dla ludzkości. Zespół badaczy odkrywa, że we wszechświecie istnieje czarna dziura, przez którą możliwe jest dostanie się na planetę, gdzie człowiek mógłby zamieszkać i osiedlić się. Grupa śmiałków zostaje wysłana w kosmos. W czasie podróży dochodzi do groźnego wypadku. Film oparty na teorii naukowej Kipa Thorne’a. W rolach głównych Matthew McConaughey, Anne Hathaway i Jessica Chastain.

„Interstellar” – HBO 2 g. 23:00

„Ziarno prawdy”

Ostatnim proponowanym przez nas hitem jest „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza. Ekranizacja kryminału autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego ukazuje kulisy śledztwa prowadzonego przez cynicznego prokuratora Teodora Szackiego. Funkcjonariusz próbuje rozwikłać zagadkę bestialskiego mordu młodej kobiety, której ciało znaleziono w Sandomierzu. Wiele wskazuje na to, że zbrodnia może mieć związek z dawnymi wierzeniami ludowymi. W roli głównej Robert Więckiewicz.

„Ziarno prawdy” – Canal+ Film g. 1:35

dhchpix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhchpix