Trwa ładowanie...
d38guq5
Aktualności

Europa w Ameryce według Agnieszki Holland

Share
Agnieszka Holland
Agnieszka HollandŹródło: AKPA
d38guq5

Projekcją "Kopii mistrza" rozpoczął się w nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej przegląd filmów Agnieszki Holland, zatytułowany "Europa/Ameryka".

Ponad 20 filmów polskiej reżyserki, nakręconych w Polsce i za granicą, będzie można oglądać na Manhattanie do 5 stycznia. Wśród wyświetlanych obrazów znajdą się m.in.: "Europa, Europa", "Aktorzy prowincjonalni", "Bez znieczulenia", "Zabić księdza", czy "Kobieta samotna".

Reżyser opowiada o swoich planach i obecnych realizacjach. - Projekt filmu o Nowym Orleanie podczas huraganu Katrina mam już od prawie czterech lat, ale nie udało nam się jeszcze do końca go sfinansować. Przygotowuje film o Krystynie Skarbek, która szpiegowała dla Anglii w czasie wojny. Ciekawa postać i niekonwencjonalny scenariusz - opowiadała.

Przegląd filmów Agnieszki Holland w prestiżowym nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej odbywa się dzięki współpracy Hanny Kosińskiej-Hartowicz, organizującej od trzech lat Festiwal Polskich Filmów w Nowym Jorku z dyrektorem departamentu filmu w Musem of Modern Art, Charlesem Silverem.

d38guq5

Podziel się opinią

Share
d38guq5
d38guq5