Trwa ładowanie...

Festiwal Filmów Optymistycznych już od środy

Share
Festiwal Filmów Optymistycznych już od środy
Źródło: AKPA
d3o6ksk

Najlepsze filmy ostatniego sezonu zaprezentowane zostaną podczas szóstego Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End w Rzeszowie. Impreza rozpocznie się w środę i potrwa do soboty.

Jak powiedział organizator festiwalu Piotr Żukowski, w tegorocznym konkursie znalazły się 24 filmy fabularne, dokumentalne, profesjonalne, a także studenckie i niezależne.

- Ta różnorodność gatunkowa oraz udział w konkursie nieprofesjonalnych twórców jest naszym wyróżnikiem wśród innych festiwali filmowych. W tym roku w ramach imprez towarzyszących zaprezentowane zostaną filmy, które nagrodzone zostały podczas festiwalu +Kręci się...+ oraz najnowszy film Piotra Matwiejczyka pt. "Kup teraz" - poinformował Żukowski.

d3o6ksk

Rzeszowska publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego, "Ogród Luizy" w reżyserii Macieja Wojtyszki oraz "Rezerwat" Łukasza Palkowskiego. Wśród filmów dokumentalnych w konkursie znalazły się m.in. "Radioakcja" Tomasza Jurkiewicza, "Dekalog III" Macieja Cuske, "Muzyczna partyzantka" Mirosława Dembińskiego.

- W tym roku nagrody, "Złote Ryby" przyzna publiczność, która na specjalnych kartach odda swoje głosy. Nowością będzie wybór najbardziej optymistycznych bohaterów filmów, prezentowanych w konkursie - mówił Żukowski.

W ramach festiwalu przyznawane są również nagrody honorowe dla profesorów szkół filmowych i artystycznych za trud włożony w kształcenie nowych pokoleń filmowców oraz dla osób, firm i instytucji wspierających polskie kino niezależne. Wśród dotychczasowych laureatów są aktor i pedagog Jerzy Stuhr, krytyk filmowy Andrzej Kołodyński, reżyser i producent filmowy Maciej Ślesicki oraz telewizja Canal+.

- Tegoroczną nagrodę odbierze aktor Mirosław Baka, który wspiera i inspiruje młodych reżyserów, biorąc udział w ich produkcjach filmowych oraz Telewizja Kino Polska, która od wielu lat promuje kino niezależne - zaznaczył Żukowski.

Pierwsza edycja festiwalu Happy End odbyła się w Jeleniej Górze, dwie następne we Wrocławiu. Od trzech lat festiwal organizowany jest w Rzeszowie.

d3o6ksk

Podziel się opinią

Share
d3o6ksk
d3o6ksk