Trwa ładowanie...
ycipk-u3nlyi
ycipk-u3nlyi

Gdzie jest jednooki Jimmy? - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Gdzie jest jednooki Jimmy? to film o młodym adepcie szkoły filmowej, który kręci film o poszukiwaniach zaginionego mężczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-u3nlyi
Gdzie jest jednooki Jimmy? WP Film
Podziel się

Gdzie jest jednooki Jimmy? - opis

Gdzie jest jednooki Jimmy? to film komediowy wyreżyserowany przez Sama Henry'ego Kass'ę. Akcja filmu Gdzie jest jednooki Jimmy? rozgrywa się na Brooklynie. Głównym bohaterem jest Les – student filmowy, który powraca do rodzinnego miasta, aby nakręcić o nim film. Pierwszą osobą, którą spotyka, jest Joe "Head" (nazwany w ten sposób ze względu na rozmiar głowy). Panowie rozmawiają o zaginionym mężczyźnie z sąsiedztwa, znanego jako "One-eyed" Jimmy ze względu na jego szklane oko.

Postanawiają stworzyć dramat dokumentalny. Spotykają się z wieloma osobami, które relacjonują im, gdzie Jimmy był widziany lub gdzie mógłby być. Tymczasem brat zaginionego nie wydaje się być zainteresowany odnalezieniem Jimmiego.

ycipk-u3nlyi

Les obserwuje dziwaczne zachowania ludzi, którzy próbują odnaleźć Jimmiego. W ten sposób poznajemy bezdomnego weterana z Wietnamu (który wydaje się być najinteligentniejszy w gronie), Leftego i Juniora, którzy stale wdają się w bójki, oraz Snake'a, lokalnego lichwiarza.

Poirytowana matka Jimmiego prosi artystkę amatorkę Ellen, by narysowała portret syna, który umieści na ulotce zamiast fotografii. Następnie dochodzi do wniosku, że musi wydać przyjęcie na cześć Jimmiego i zaprasza wszystkich ludzi, których poznaliśmy podczas poszukiwań. Co wydarzy się w czasie imprezy? Czy Jimmy się odnajdzie?

Gdzie jest jednooki Jimmy? - ciekawostki

Film został nakręcony w 1993 roku, jednak niezrealizowany aż do 1996 roku. Zdjęcia do filmu Gdzie jest jednooki Jimmy? nakręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).

Tytuł oryginalny

Search for One-eye Jimmy

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1994

Data światowej premiery

09.11.1994

Czas trwania

90 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada
ycipk-u3nlyi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-u3nlyi
ycipk-u3nlyi
ycipk-u3nlyi