Trwa ładowanie...
d3j9l97

Israel Broussard

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Gulfport

Filmografia:
Seriale:
d3j9l97
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Israel Broussard to amerykański aktor. Jego debiutem była rola w filmie komediowym "Flipped", natomiast rozpoznawalność przyniósł mu udział w takich produkcjach jak "The Bling Ring", "H8RZ", "Good Kids" czy "Happy Death Day". Wystąpił także w kilku produkcjach telewizyjnych, między innymi w "Synach Anarchii", "Perfect High", "Fear the Walking Dead" oraz "Into the Dark". Jego role zapewniły mu status jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia.

Israel Broussard - życiorys

Israel Broussard, a właściwie Isaiah Israel Broussard, urodził się w Gulfport w amerykańskim stanie Mississippi. Aktor jest synem Angeli Broussard, konsultantki jednej z marek kosmetycznych, oraz Lawrence'a Claytona Adamsa, który zmarł, gdy ten miał zaledwie cztery lata. Młodość spędzał w Saucier wraz ze swoją matką oraz przyszywanym ojcem, Gildem Broussardem, który pracował jako programista komputerowy. Israel Broussard ma dwoje rodzeństwa: starszą siostrę oraz młodszego przyszywanego brata z drugiego małżeństwa matki.

Israel Broussard - kariera

Israel Broussard rozpoczął karierę w 2010 roku, gdy pojawił się w roli Garretta Einbindera w serialu komediowym "Flipped". Rok później zagrał z kolei w produkcji "The Chaperone", a niedługo potem udało mu się zagrać Marca Halla w filmie Sofii Coppoli "The Bling Ring". Produkcja powstała na podstawie jednego z artykułów w magazynie "Vanity Fair" na temat grupy rabunkowej, która napadała na domy celebrytów. Rola w tym filmie okazała się pierwszym przełomem w jego karierze, a ta i kolejne kreacje spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem od krytyków. Role Israela Broussarda z czasem stawały się coraz bardziej wymagające.

W 2013 roku Israel Broussard pojawił się po raz pierwszy w teledysku, co było efektem jego popularności w mediach. Aktor pojawił się wraz z Lily Collins w klipie do utworu "Claudia Lewis" autorstwa zespołu M83. Niedługo potem pojawił się w kolejnym dobrze przyjętym serialu "Perfect High", za który także udało mu się uzyskać pochlebne recenzje. Rok później wystąpił w filmie "Good Kids", natomiast w kolejnych latach na rynek trafiły kolejne filmy z udziałem Israela Broussarda, między innymi "Extinction", "Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Happy Death Day" oraz jego sequelu, "Happy Death Day 2U".

Israel Broussard - życie prywatne

Israel Broussard urodził się w Gulfport w stanie Mississippi. Jego ojciec zmarł, gdy ten miał zaledwie cztery lata, jednak nowy partner matki wkrótce zdecydował się go adoptować. W przeszłości media donosiły, że aktor jest związany z Keaną Marie. Dziewczyna Israela Broussarda również jest aktorką i występowała między innymi w serialu "Life in Pieces". Israel Broussard i Keana Marie wielokrotnie dzielili się z fanami szczegółami swojej relacji, głównie za pomocą mediów społecznościowych.

Israel Broussard - kontrowersje

Mimo wielu sukcesów w życiu Israela Broussarda nie brakowało także kontrowersji. W 2018 roku, na kilka dni po premierze hitowego filmu Netflixa "Do wszystkich chłopców, których kochałam", pojawiły się doniesienia o jego archiwalnych wpisach w serwisie Twitter. Aktor komentował w nich między innymi akcję Black Lives Matter, a także odniósł się do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Japonii w 2011 roku, pisząc "Psy wyczuwają trzęsienia ziemi. Szkoda, że Japończyny wszystkie zjedli."

Skandal z udziałem Israela Broussarda odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, a wielu dotychczasowych fanów wyrażało swoją dezaprobatę umieszczonymi przez niego wpisami. Wypowiadał się też bardzo krytycznie o muzułmanach, co uraziło uczucia religijne wielu osób. Z racji powstałych kontrowersji aktor przeprosił za swoje zachowanie i stwierdził, że postara się w przyszłości być bardziej poinformowanym i uważać na słowa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j9l97
d3j9l97
d3j9l97