Trwa ładowanie...
d1995nq

Ixjana. Z piekła rodem

Najnowsze informacje
3.3
(12 głosów)
Oceń:
d1995nq

„Ixjana. Z piekła rodem” to polski dramat z 2012 roku wyreżyserowany przez Józefa i Michała Skolimowskich – synów Jerzego Skolimowskiego. Scenariusz również wyszedł spod pióra braci. Za produkcję odpowiada Jacek Samojłowicz, zaś muzykę skomponował Józef Skolimowski.

W dziele Skolimowskich męska przyjaźń jest wystawiona na dramatyczną próbę przez uwodzicielską, niebezpieczną kobietę. Bohaterem opowieści jest pisarz Marek, którego wieloletnia przyjaźń z Arturem zostaje gwałtownie przerwana przez pojawienie się w ich życiu pewnej tajemniczej kobiety. Marek nieświadomy manipulacji jakiej zostaje poddany próbuje wyjaśnić tajemnicę pewnej nocy, podczas której jego przyjaciel zaginął w niejasnych okolicznościach.

Z zakamarków swej pamięci Marek wydobywa fragmenty wydarzeń: mocno zakrapiane przyjęcie u ekscentrycznego wydawcy, niechciane spotkanie Marka i Artura, kłótnia dawnych przyjaciół, wymiana ciosów, krew… Marek podświadomie podejrzewa siebie o zabicie przyjaciela. Swój strach i wyrzuty sumienia tłumi podczas namiętnych spotkań z kobietą, która poróżniła dawnych przyjaciół i być może wie więcej o zniknięciu Artura niż mogłoby się wydawać.

Prowadzący prywatne śledztwo bohater targany jest sprzecznymi namiętnościami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy nawet najbardziej przewidującego widza.

W filmie „Ixjana. Z piekła rodem” w rolach głównych zagrali: Anna Dereszowska jako Amanda / Ixjana, Sambor Czarnota - Marek Newski, Borys Szyc – Artur, Magdalena Boczarska – Marlena, Ewa Hornich – Ula, Łukasz Simlat - Rajter-Kosmateus, Jan Frycz – Heller, Mariusz Drężek – Vigo, Redbad Klynstra – Topor.

Ixjana. Z piekła rodem
Tytuł oryginalny

Ixjana. Z piekła rodem

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

23.11.2012

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1995nq
d1995nq
d1995nq