Trwa ładowanie...
d148v08
Aktualności

Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin

Jerzy Hoffman został honorowym obywatelem gminy Chęciny. "Z ogromnym sentymentem wracam do miejsca, gdzie nakręciłem Pana Wołodyjowskiego, swój pierwszy samodzielny film" – powiedział reżyser podczas środowej uroczystości w Dworze Starostów Chęcińskich.
Share
Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin
Źródło: AKPA
d148v08

To była dla mnie wielka szkoła przed "Potopem". Aż trudno uwierzyć, że od tego czasu minęło już 48 lat. To wyróżnienie to dla mnie ogromny zaszczyt – dziękował twórca filmowej Trylogii.

Burmistrz Chęcin stwierdził, że tytuł honorowego obywatela dla wybitnego reżysera jest podkreśleniem jego zasług dla promocji miejscowości_ - To wyjątkowe wydarzenie dla mojego pokolenia, wychowanego na Trylogii. Poprzez "Pana Wołodyjowskiego" uczyliśmy się patriotyzmu, poznawaliśmy historię odległą, ale w niezwykły sposób przedstawioną przez pana Hoffmana_ – dodał burmistrz.

   Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Zdjęcia do "Pana Wołodyjowskiego" trwały dwa lata. Na potrzeby filmu wzniesiono w Chęcinach makietę zamku w Kamieńcu Podolskim, którego bronił i w którym zginął pułkownik Wołodyjowski. W realizacji scen balistycznych brało udział ponad 3 tysiące statystów - To były inne czasy. O żadnych wozach dla aktorów nie było mowy. Nie było żadnych toalet, łączności. Krzyczałem przez tubę, aby zapanować nad tłumem statystów – wspominał z sentymentem Jerzy Hoffman.

d148v08

Podziel się opinią

Share
d148v08
d148v08