Trwa ładowanie...
d3n58xg
Aktualności

Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin

Jerzy Hoffman został honorowym obywatelem gminy Chęciny. "Z ogromnym sentymentem wracam do miejsca, gdzie nakręciłem Pana Wołodyjowskiego, swój pierwszy samodzielny film" – powiedział reżyser podczas środowej uroczystości w Dworze Starostów Chęcińskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin
(AKPA)
d3n58xg

To była dla mnie wielka szkoła przed "Potopem". Aż trudno uwierzyć, że od tego czasu minęło już 48 lat. To wyróżnienie to dla mnie ogromny zaszczyt – dziękował twórca filmowej Trylogii.

Burmistrz Chęcin stwierdził, że tytuł honorowego obywatela dla wybitnego reżysera jest podkreśleniem jego zasług dla promocji miejscowości_ - To wyjątkowe wydarzenie dla mojego pokolenia, wychowanego na Trylogii. Poprzez "Pana Wołodyjowskiego" uczyliśmy się patriotyzmu, poznawaliśmy historię odległą, ale w niezwykły sposób przedstawioną przez pana Hoffmana_ – dodał burmistrz.

   Youtube.com
(Youtube.com)

Zdjęcia do "Pana Wołodyjowskiego" trwały dwa lata. Na potrzeby filmu wzniesiono w Chęcinach makietę zamku w Kamieńcu Podolskim, którego bronił i w którym zginął pułkownik Wołodyjowski. W realizacji scen balistycznych brało udział ponad 3 tysiące statystów - To były inne czasy. O żadnych wozach dla aktorów nie było mowy. Nie było żadnych toalet, łączności. Krzyczałem przez tubę, aby zapanować nad tłumem statystów – wspominał z sentymentem Jerzy Hoffman.

d3n58xg

Podziel się opinią

Share
d3n58xg
d3n58xg