ycipk-1ixqn7
ycipk-1ixqn7

Jeż Jerzy: The Movie - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie. W przekręconej czapeczce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku.

Uwielbia dobre bibki i niezłe maniurki (czyt. piękne kobiety). Dla niego nie ma dylematu – kupić kwiaty dla ukochanej czy butelkę piwa – słuszne rozwiązanie jest tylko jedno.

Ale życie Jeża Jerzego to nie tylko przelewki – ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami, którzy chętnie zrobili by z niego kurczaka w pięciu smakach. Pewnego dnia w skomplikowany żywot Jerzego wkracza tajemniczy Profesor. Dzięki z trudem i bólem zdobytemu DNA tworzy on klona Jeża.

Nowy bohater ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza, aby odzyskać swoje dobre imię.

ycipk-1ixqn7

Pełnometrażowy film animowany „Jeż Jerzy” jest ekranizacją popularnego komiksu, od 1996 roku stanowiącego fenomen polskiej popkultury.

Opowiadający o przygodach zdystansowanego do świata, żyjącego pomiędzy ludźmi jeża komiks autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka był wielokrotnie cytowany, omawiany i chwalony na łamach najpopularniejszych pism opiniotwórczych.

Film powstaje w technice komputerowej animacji wycinankowej z technikami 3D. Głosy podłożą znani aktorzy i piosenkarze; muzykę skomponuje Budyń z zespołu Pogodno.

Tytuł oryginalny

Jeż Jerzy: The Movie

Gatunek

animowany, komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

11.03.2011

Czas trwania

90 min.

Obsada
ycipk-1ixqn7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1ixqn7
ycipk-1ixqn7