Trwa ładowanie...
dxvopnt

Jeż Jerzy: The Movie

Najnowsze informacje
2.6
(44 głosy)
Oceń:
dxvopnt

Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie. W przekręconej czapeczce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku.

Uwielbia dobre bibki i niezłe maniurki (czyt. piękne kobiety). Dla niego nie ma dylematu – kupić kwiaty dla ukochanej czy butelkę piwa – słuszne rozwiązanie jest tylko jedno.

Ale życie Jeża Jerzego to nie tylko przelewki – ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami, którzy chętnie zrobili by z niego kurczaka w pięciu smakach. Pewnego dnia w skomplikowany żywot Jerzego wkracza tajemniczy Profesor. Dzięki z trudem i bólem zdobytemu DNA tworzy on klona Jeża.

Nowy bohater ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza, aby odzyskać swoje dobre imię.

Pełnometrażowy film animowany „Jeż Jerzy” jest ekranizacją popularnego komiksu, od 1996 roku stanowiącego fenomen polskiej popkultury.

Opowiadający o przygodach zdystansowanego do świata, żyjącego pomiędzy ludźmi jeża komiks autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka był wielokrotnie cytowany, omawiany i chwalony na łamach najpopularniejszych pism opiniotwórczych.

Film powstaje w technice komputerowej animacji wycinankowej z technikami 3D. Głosy podłożą znani aktorzy i piosenkarze; muzykę skomponuje Budyń z zespołu Pogodno.

Jeż Jerzy: The Movie
Tytuł oryginalny

Jeż Jerzy: The Movie

Gatunek

animowany, komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

11.03.2011

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxvopnt
dxvopnt
dxvopnt