Trwa ładowanie...
db32707

Kierowca

Najnowsze informacje
3.5
(7 głosów)
Oceń:
db32707

„Kierowca” (ang. Limousine) to polski thriller z 2008 roku w reżyserii Jérôme'a Dassiera, który jest także autorem scenariusza. W filmie wystąpili polscy i zagraniczni aktorzy, ponieważ jest to produkcja międzynarodowa. Niewątpliwą gwiazdą filmu jest Christopher Lambert, najbardziej znany z serii filmów "Nieśmiertelny". Muzykę skomponował Łukasz Targosz, a za produkcję odpowiadają Włodzimierz Wróblewski, Klaudia Kubiak i Konrad Wojterkowski.

Akcja filmu toczy się nocą w Warszawie. Bohaterką jest studentka Ania, dorywczo pracująca jako kierowca ekskluzywnej limuzyny. Pewnej nocy, wożąc francuskiego biznesmena, Ania staje się świadkiem obsesyjnego uczucia między jej klientem a młodą Polką – Katarzyną. W dodatku sama przypadkowo wplątuje się w kryminalną historię, która może zaważyć na losach jej najbliższych a nawet na jej życiu. Zdarzenie goni zdarzenie. Francuz zaczyna dostrzegać wyjątkowość Ani. Czy nastąpi wzajemne zauroczenie? Jak Ania wyplącze się z kryminalnej historii, która zagraża jej życiu? Jedno jest pewne, wydarzenia jednej nocy odmienią losy bohaterów.

W filmie „Kierowca” w rolach głównych zagrali: Christopher Lambert (Devereaux), Agnieszka Grochowska (Ania), Andrei Chadov (F.), Piotr Adamczyk (mecenas Georges), Adam Ferency (Marek, ojciec Ani), Andrzej Grabowski (Modrak), Anna Przybylska (Julia), Magdalena Mielcarz (Katarzyna), Lesław Żurek (Paweł).

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32707
db32707
db32707