Trwa ładowanie...
19-05-2009 15:41

Kolejne nagrody dla "Czterech nocy z Anną"

Kolejne nagrody dla "Czterech nocy z Anną"Źródło: AKPA
d2t5mwc
d2t5mwc

"Cztery noce z Anną" - powrót Jerzego Skolimowskiego do reżyserii filmowej, po kilkunastu latach rozstania z kinem - otrzymują kolejne festiwalowe laury.

Podczas 2. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, który miał miejsce w dniach 2-9 maja, Skolimowskiego nagrodzono główną nagrodą - Złotym Dzikiem dla najlepszego reżysera.

"Za przywrócenie wiary w możliwość opowiedzenia obrazem - co jest istotą kina- najbardziej istotnych egzystencjalnych problemów" - argumentowało swoją decyzję jury, w którego skład weszli: Waldemar Krzystek, Dorota Kędzierzawska, Janusz Zaorski, Marek Krajewski, Cezary Harasimowicz.

"Cztery noce z Anną" wróciły z nagrodą również z Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku. W niedzielę zakończyła się 5. edycja tej imprezy. W salach muzeum Moma i specjalizującego się w kinie ambitnym i awangardowym centrum filmowego Anthology Archivew pokazano ponad 30 filmów w trzech kategoriach: fabuły, krótkie metraże i dokumenty.

Film Jerzego Skolimowskiego wyjechał z Nowego Jorku z główną nagrodą - "Beyond Borders" im. Krzysztofa Kieślowskiego - w kategorii filmów pełnometrażowych.

d2t5mwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t5mwc