Końcowy etap prac nad "Demakijażem"
W Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich trwają prace końcowe nad „Demakijażem” - pełnometrażowym filmem fabularnym składającym się z trzech półgodzinnych filmów.
„Demakijaż” obejmuje trzy filmy:
• „Non-stop kolor” Marii Sadowskiej,
• „Droga wewnętrzna” Doroty Lamparskiej,
• „Pokój szybkich randek” Anny Maliszewskiej.
Wszystkie trzy filmy powstały w ramach programu „30 minut” koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka. Filmy „Demakijażu” to autorskie wypowiedzi młodych kobiet na współczesne tematy, europejskie, świeże kino. Wszystkie trzy reżyserki są przed pełnometrażowym debiutem fabularnym.
Maria Sadowska w „Non stop kolor” ukazuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu - pokolenie bez rewolucji i kultury kochające muzykę i nieustającą zabawę. Z kolei „Droga wewnętrzna” Doroty Lamparskiej jest alegoryczną opowieścią o wyborach młodych ludzi i ograniczeniach, z jakimi się stykają. „Pokój szybkich randek” Anny Maliszewskiej to przejmująca historia o naturze miłości w obliczu nagłego nieszczęścia i próby czasu.
Obecnie trwają prace nad czołówką filmu, spajającą wszystkie trzy nowele. Studio Munka prowadzi rozmowy o dystrybucji filmu; będzie on rozpowszechniany w kinach i na DVD.
*„NON STOP KOLOR” * Trzydziestoletnia Muza budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta skąd się tam wzięła, nie może znaleźć swojego samochodu, więc jedzie porannym tramwajem do domu na Ursynowie. Pod drzwiami okazuje się, że zgubiła też klucze od mieszkania. Muza rozpoczyna więc długą wędrówkę po Warszawie w ich poszukiwaniu.
Maria Sadowska - reżyser, piosenkarka, kompozytor, aranżer, producent. Ukończyła Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jej etiuda fabularna pt. "Skrzydła" pokazywana była na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Taipei, Bolonii, Barcelonie, Istambule czy Paryżu. Inne filmy Marii Sadowskiej to: "Przesłuchanie", "Na chwilę przed…", "Kilka scen z życia artysty", "Kim jestem w dalszym ciągu", "Zmogus-Zuvis" ("Człowiek Ryba") oraz "Pokochaj mnie trochę…". *„DROGA WEWNĘTRZNA” * Trzydziestolatek, odnoszący sukcesy w wyścigu szczurów, budzi się, jak co dzień, w swoim mieszkaniu w wielkim mieście. Ubiera się, pije kawę, szykuje się do pracy. W drzwiach klatki schodowej zatrzymuje się za przyczyną niewidzialnej granicy. Tego dnia wyjście z domu jest trudne jak wyjście z labiryntu.
Dorota Lamparska - reżyser filmowy, telewizyjny, scenarzysta, absolwentka reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej film absolutoryjny "Są takie świeżuteńkie dziewczynki" uznany został za najlepszy film polski na IX Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda 2004 i zdobył miedzy innymi Nagrodę Publiczności na III Międzynarodowym Przeglądzie Etiud Filmowych Studentów Europejskich Szkół Filmowych CDN. W latach 2003-2007 członek ‘Pracowni Filmowej Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy’.
*„POKÓJ SZYBKICH RANDEK” * Natalia i Artur są małżeństwem od dwóch lat. Remontują swoje pierwsze własne mieszkanie, kiedy Artur po pijanemu powoduje wypadek samochodowy. Natalia ma przed sobą osiem lat odbywania wyroku wraz z mężem – on w więzieniu, ona poza jego murami.
Anna Maliszewska - rzemiosła filmowego uczyła się w praktyce, a nie w szkole filmowej. Jest absolwentką dziennikarstwa na UW. Od wielu lat związana z telewizją muzyczną, współtworzyła powstawanie MTV w Polsce. Jest autorką i reżyserką wielu czołówek i reklamówek tego kanału. Niektóre z nich były nominowane do nagród na polskich i światowych festiwalach.
Anna Maliszewska należy do czołówki twórców polskich teledysków. Jej prace są co roku nagradzane na festiwalach wideoklipów. W 2005 roku zrealizowała film krótkometrażowy „New Game: Wojna”, który był prezentowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na Darklight Festival w Dublinie. Zasiadała w międzynarodowym Jury 21. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Maliszewska jest także reżyserem i autorką scenariuszy kilku filmów dokumentalnych.
Więcej informacji o filmach, fotosy i zdjęcia reżyserek oraz Magdaleny Czerwińskiej ze zdjęć do czołówki „Demakijażu” znajdą Państwo w załączeniu. W celu otrzymania zdjęć w większej rozdzielczości bardzo proszę o kontakt.