Trwa ładowanie...

Kradł pokrywy od studzienek. Zatrzymany to prawdopodobnie pierwowzór bohatera "Bożego Ciała"

W Wołominie zatrzymano 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież pokryw od studzienek na trasie S8. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to Patryk B., pierwowzór bohatera nominowanego do Oscara filmu Jana Komasy.

Share
Bartosz Bielenia w filmie "Boże Ciało"
Bartosz Bielenia w filmie "Boże Ciało"Źródło: kadr z filmu
d3nr687

Rzecznik prasowy wołomińskiej policji w rozmowie z PAP poinformował, że od jakiegoś czasu policja dostawała zgłoszenia o kradzieżach pokryw od studzienek kanalizacyjnych na trasie S8. - Policjanci prowadzili czynności mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za te zdarzenia oraz miejsca ich składowania bądź punktu sprzedaży – tłumaczył. Teraz zatrzymano podejrzanego w tej sprawie.

- W trakcie rozpytania oświadczył, że potrzebował pieniędzy, nie ma stałego miejsca zamieszkania, mieszka w samochodzie, a kradzież elementów metalowych i ich sprzedaż miała mu przynieść łatwe pieniądze – powiedział rzecznik policji.

d3nr687

Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że zatrzymany to 29-letni Patryk B., który był pierwowzorem głównego bohatera filmu "Boże Ciało".

Jan Komasa w Hollywood? "Postaram się to wykorzystać, ale nie będę robił nic na siłę"

"Boże Ciało" to film Jana Komasy z 2019 r., który był nominowany do Oscara. Scenarzysta Mateusz Pacewicz zainspirował się historią, o której usłyszał z mediów. W czerwcu 2011 r. w parafii św. Andrzeja Boboli we wsi Budziska pojawił się charyzmatyczny młodzieniec. Odwiedził plebanię i powiedział, że słyszał o schorowanym proboszczu. Podał się za księdza przebywającego na urlopie i zaoferował pomoc. Został na parafii na 2 miesiące. Wkrótce okazało się, że nie ma święceń kapłańskich. Nie był nawet w seminarium. Co więcej, miał zaledwie 19 lat, a nie, jak twierdził, 26.

18-latek został oskarżony o świętokradztwo oraz przywłaszczenie sobie obcego mienia. Ostatecznie sprawę kradzieży, czyli zbierania datków w kościele, umorzono. Wyrok skazujący uzyskał za nieuprawnione noszenie sutanny. Karą była grzywna w wysokości 300 zł.

d3nr687
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nr687

Podziel się opinią

Share
d3nr687
d3nr687