Trwa ładowanie...

''Kranz'': Film z Łukaszewiczem nagrany za 0 zł!

Share
''Kranz'': Film z Łukaszewiczem nagrany za 0 zł!
d1mjuu7

Dwóch polskich miłośników filmu dokonało rzeczy z pozoru niewykonalnej."Kranz" to profesjonalny film stworzony przez nich bez wydawania pieniędzy! Jak to możliwe?

Dokonali tego Karol Mroziński i Grzegorz Radomski. Film trwa 21 minut a jego twórcy nie zapłacili za niego nawet złotówki. Mowa nie tylko o sprzęcie, który udało im się wypożyczyć za darmo.

"Cała ekipa oraz obsada pracowała za darmo. Również kamery, sprzęt dźwiękowy, światła itp. udało nam się wypożyczyć gratis. Stowarzyszenie Świdermajer pomogło nam dostać zgodę na zdjęcia w największym drewnianym domu w Europie. Zupełnie obcy ludzie udostępnili nam na zdjęcia swoje mieszkania, które na kilka dni zamieniały się w pobojowisko, dodatkowo karmiąc nas i pomagając w pracy. " - mówi Mroziński.

O pomoc został poproszony także Olgierd Łukaszewicz,(Generał Nil)
który zgodził się wziąć udział w projekcie, nie biorąc za to żadnego honorarium. Również montażysta i reżyser dźwięku zgodzili się pracować gratis. Postprodukcja trwała 10 miesięcy, ponieważ trzeba było czekać, aż znajdą oni czas na pracę przy tym filmie.

d1mjuu7

Zadziwiające jest też to, że twórcy zwrócili się do kanadyjskiej piosenkarki Chinawoman z pytaniem, czy mogą wykorzystać za darmo jej utwór. Chinawoman nie tylko udzieliła zgody, ale również dała im prawa do niekomercyjnego wykorzystania "Lovers are strangers".

Premiera filmu odbyła się w kinie Muranów w Warszawie, a jej jedyny koszt to osiem butelek wina, którymi zostali poczęstowani goście.

Film, o którym mowa można obejrzeć poniżej:

d1mjuu7

Podziel się opinią

Share
d1mjuu7
d1mjuu7