Trwa ładowanie...
łauma

"Łauma" w kinach. Na grafikach jest piękna

Share
"Łauma" w kinach. Na grafikach jest piękna
d2r8lym

"Łauma" Karola Kalinowskiego to ceniony i nagradzany komiks, każdemu wielbicielowi tej dziedziny sztuki znany doskonale. Od wielu lat planowany jest film na jego podstawie.

Mimo zapewne wielu trudności, prace nad nim trwają. "Łauma" będzie filmowym wydarzeniem. Reżyserią zajmuje się Paweł Borowski, a produkują Lava Film i w roli koproducenta Platige Image. Pojawiła się strona internetowa, a na niej szkice koncepcyjne tej produkcji. Na tym etapie, zgodnie z oczekiwaniami, plastyczna strona produkcji prezentuje się znakomicie.

"Łauma" wydana została przez Kulturę Gniewu. W opisach można przeczytać: "Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem..." [opis za komiks.gildia.pl] Producent filmu opisuje go następująco: "Niezwykła historia przygód małej dziewczynki, która wraz z rodziną przenosi się z miasta na wieś, by zamieszkać w domu po zmarłej babci. Opowieść o marzeniach i sile wyobraźni, która potrafi działać cuda".

Każdy, kto zetknął się z tym komiksem zapewne uległ wielkiej magii tej opowieści. Warto tylko podkreślić, że wśród polskich prac komiksowych to pozycja znacząco się wyróżniająca. Można do niej wracać, warto dzielić się nią z innymi. Czy tak będzie z filmem?

Na podstawie komiksu powstaje film fabularny. Jego scenarzystą i reżyserem będzie Paweł Borowski. Na stronie internetowej produkcji można przeczytać, że film trwał będzie około 90 minut, jest to produkcja familijno-przygodowa przeznaczona dla dzieci od 8 do 12 lat. Twórcy planują nakręcić film aktorski, z użyciem komputerowych efektów wizualnych oraz animacji 3D. Projekt ciągle jest w fazie rozwoju, ale planowane rozpoczęcie zdjęć to styczeń 2016 roku. Budżet projektu wynosi 3 mln euro, premiera zapowiadana jest na 2018 rok.

d2r8lym

Na swoją adaptację filmową czeka również inny słynny polski komiks "Wilq".

d2r8lym

Podziel się opinią

Share
d2r8lym
d2r8lym