WP
WP

Magdalena Wójcik - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Znana aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, gwiazda sitcomów „Codzienna 2 m. 3” i „Kocham Klarę”. Subtelna uroda sprawiła, że w filmie bardzo często kreowała postaci ‘wielkich miłości’ głównych bohaterów.

Urodziła się 20 września 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentką tamtejszej Szkoły Baletowej (1988) i PWST (1992). Tuż po ukończeniu stołecznej uczelni, została zaangażowana do Teatru Ateneum, w którego zespole pozostaje do dziś. Jej pierwsze, sceniczne role okraszone zostały nagrodami (laur na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi 1992, nagroda dla młodej aktorki za rolę Amelii w „Mazepie” Juliusza Słowackiego, w reżyserii Gustawa Holoubka, na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska” 1993).

Na dużym ekranie debiutowała jako szesnastolatka, w roli Zuzy w „Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy (1985). Takiej wagi debiut musiał pociągnąć za sobą szereg kolejnych propozycji. Jeszcze w tym samym roku zagrała w mini-serialu z cyklu „Oko proroka” Pawła Komorowskiego, a rok później wzięła udział w filmie dla młodzieży „Żuraw i czapla” Krystyny Krupskiej i pojawiła się w epizodzie w „Życiu wewnętrznym” Marka Koterskiego (1986).

Zanim została dyplomowaną aktorką, zdążyła wystąpić w sumie w kilkunastu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Grała Hankę, miłość Franka Rakoczego w biograficznych „Kolorach kochania” Wandy Jakubowskiej (1988), służącą w ekranizacji „Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego (1991) i Agnieszkę w sensacyjnym filmie „V.I.P.” Juliusza Machulskiego (1991). Dała pamiętny epizod w „Rozmowach kontrolowanych” Sylwestra Chęcińskiego (1991) i wzięła udział w dwóch zagranicznych produkcjach („Pas de deux” 1990, „Beltenebros” 1991).

Rok 1992 to rola u boku Marka Bukowskiego w „Kawalerskim życiu na obczyźnie” Andrzeja Barańskiego, a 1994 – występ z Grzegorzem Damięckim w „Oczach niebieskich” Waldemara Szarka. W obu filmach po raz kolejny i nie ostatni kreowała postaci kobiet, będących obiektem westchnień głównych bohaterów.

WP

Młodsi widzowie poznali ją bliżej dzięki roli pielęgniarki Izabelli Jabłuszko w serialu dla młodzieży „Żegnaj Rockefeller” (1992) oraz jego filmowej wersji „Goodbye Rockefeller” (1993). W tym samym roku związała się z serialem „Zespół adwokacki” Andrzeja Kotkowskiego, gdzie wcieliła się w postać pani mecenas Agaty Szymańskiej.

W 1995 roku wystąpiła z Arturem Żmijewskim w polsko-rosyjskiej produkcji kostiumowej „Za co?” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza i zagrała Teklę Skarbek – główną bohaterkę serialu „Sukces...”. Pojawiła się w kilku odcinkach serialu „Dom” (1996-97) i wzięła udział w albańskiej produkcji „Porta Eva” (1999), jednak na kolejne, większe propozycje musiała poczekać kilka lat.

W 2000 roku związała się na cztery lata z telenowelą „Złotopolscy”, gdzie kreowała postać dziennikarki Anety Czystej – miłości Marka Złotopolskiego. Rok później pojawiła się w filmowej i serialowej wersji „Kameleona” Janusza Kijowskiego, zagrała gościnnie w serialu „Garderoba damska”, ponownie spotkała się z Juliuszem Machulskim na planie komedii „Pieniądze to nie wszystko”, zaś przede wszystkim otrzymała angaż do tytułowej, głównej roli w znanym sitcomie „Kocham Klarę” (2001).

W kolejnych latach związana była głównie z telewizyjnymi produkcjami: grała Doris w „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” (2004-2005), szefową Kamila w „M jak miłość” (2005-2006), dziennikarkę w „Miodowych latach” (2003-2004), zaś przede wszystkim – Lilkę Gawlik w znanym i lubianym serialu komediowym „Codzienna 2 m.3” z Wojciechem Malajkatem u boku (2005-2007).

W 2008 roku, również jako pierwszoplanowa gwiazda, związała się z serialem „Na kocią łapę”, na planie którego partnerował jej Paweł Deląg.

WP

Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, stworzonych głównie na scenie macierzystego Teatru Ateneum w Warszawie, ale też w licznych spektaklach Teatru Telewizji oraz na scenie warszawskiego Teatru Syrena, z którym od lat współpracuje. Grała w spektaklach wyreżyserowanych m.in. przez: Gustawa Holoubka, Barbary Sass, Wojciecha Adamczyka, Feliksa Falka, Roberta Glińskiego, Michała Kwiecińskiego Laco Adamika, Jana Englerta i Izabellę Cywińską.

Data urodzenia

20.09.1969

Miejsce urodzenia

Warszawa

Filmografia

Rozmowy kontrolowane (1991) (Agnieszka, dziewczyna na wsi)

Bajland (2000)

Big Love (2012) (Bożena)

Kameleon (2001) (Blondi, kobieta i sekretarka Prezesa)

Asterix i Obelix - Misja Kleopatra (2002) (Kleopatra)

Kronika wypadków miłosnych (1985) (Zuza)

Pieniądze to nie wszystko (2000) (Natalia Adamczyk)

Iniemamocni (2004) ((polski dubbing))

Kameleon (serial) () (Blondi)

Reguły gry ()

Lego Batman - film pełnometrażowy. Moc superbohaterów D.C. (2013)

RajUstopy (2005) (Dorota)

Całkiem nowe lata miodowe () (reporterka)

U fryzjera () (Elżbieta)

Codzienna 2 m. 3 () (Lilka)

Kocham Klarę () (Klara Zalapska)

Na kocią łapę () (Marta Puchalska)

Speed Racer (2008) (młoda Trixie)

Kryminalni () (Joanna Lipska)

Dom () (Gosia Lejczer)

Za co? (1995) (Albina)

Żegnaj Rockefeller (1992) (Pielęgniarka Izabella)

30 door key (1991) (Służąca)

Oczy niebieskie (1994) (Ania)

Jem i chudnę ()

Pozamiatane ()

WP
WP
WP