Trwa ładowanie...
d1e2n9k
Aktualności

Marysia Sadowska przez 30 minut o clubbingu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marysia Sadowska
Marysia Sadowska (AKPA)
d1e2n9k

Ruszyły zdjęcia do debiutanckiej fabuły Marysi Sadowskiej. Zdjęcia do filmu „Non-stop kolor” Marysi Sadowskiej są realizowane w ramach 2. edycji Programu „30 minut”.

Marysia Sadowska, znana szerszej publiczności głównie jako piosenkarka, jest absolwentką Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jej film „Non-stop kolor”, w którym jest odpowiedzialna za reżyserię i scenariusz, opowiada o środowisku warszawskiego clubbingu – pokoleniu bez rewolucji i kultury, które kocha muzykę i nieustającą zabawę.

Główna bohaterka, 30. letnia dziewczyna o przezwisku Muza, budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach i nie pamięta skąd się tam wzięła, gdzie zostawiła samochód i gdzie zgubiła klucze od mieszkania. Muza rozpoczyna więc wędrówkę po Warszawie w poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania.

d1e2n9k

W filmie wystąpią: Anita Jancia, Joanna Szczepkowska, Jan Wieczorkowski, Eryk Lubos, Paweł Domagała, Anna Piróg, Karina Kunkiewicz, Dorota Deląg. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz, a kierownikiem produkcji Jan Kwieciński. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polski Instytut Sztuki Filmowej i TVP Film, a koproducentem i producentem wykonawczym Wytwórnia Filmowa „Czołówka”.

Program „30 minut” jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, TVP Kultura oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Celem Programu jest umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach.

Uczestnikami Programu są młodzi reżyserzy przed debiutem pełnometrażowym. Program zakłada powstanie 10-ciu 30-minutowych filmów rocznie o tematyce współczesnej. Każdy debiutant otrzymuje opiekę artystyczną i produkcyjną. Budżet każdego filmu wynosi 100.000 zł, nie licząc aportu rzeczowego, którego uczestnikom Programu mogą udzielić firmy produkcyjne. Program jest finansowany przez: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP i PISF.

Pracami kieruje Rada Artystyczna, w skład której wchodzą: Jacek Bromski - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Wojciech Marczewski -Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy, Robert Gliński - PWSFTviT, Studio Indeks, Filip Bajon - WRiTv Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Jerzy Kapuściński - TVP Film. Biuro Programu mieści się przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

d1e2n9k

Podziel się opinią

Share
d1e2n9k
d1e2n9k