Trwa ładowanie...

Przerwano kręcenie sceny za 25 mln dol. Wszystkiemu winna awaria

Filmowa seria "Mission: Impossible" wkrótce będzie świętować 30. urodziny. I na razie nic nie wskazuje na to, żeby niebawem miała się zakończyć. Obecnie trwają prace na planie ósmej części. I jak donoszą zagraniczne media, nie obywa się bez problemów. Postęp realizacyjny opóźnia awaria kluczowej maszyny, a budżet rozrósł się już do niebotycznych rozmiarów.

Tom Cruise to największa gwiazda hitowej serii "Mission: Impossible"Tom Cruise to największa gwiazda hitowej serii "Mission: Impossible"Źródło: Materiały prasowe
d1pjb0k
d1pjb0k

Wszystko zaczęło się w 1996 r. To wtedy w filmie Briana De Palmy Tom Cruise po raz pierwszy wcielił się w Ethana Hunta, niesłusznie oskarżonego o zdradę agenta IMF, który, aby dowieść swojej niewinności, sam musi zidentyfikować prawdziwego szpiega. W kolejnych latach za kamerą kolejnych części stawali jeszcze John Woo, J.J. Abrams i Brad Bird. Za trzy ostatnie odsłony hitowego cyklu odpowiada Christopher McQuarrie ("Podejrzani", "Top Gun: Maverick"), który obecnie pracuje też nad ósmym rozdziałem.

Pomimo początkowo niezadowalającego wyniku siódmego z nich (w weekend otwarcia zarobił "zaledwie" 78 mln dol., a spodziewano się co najmniej 90), finalnie "Mission: Impossible – Dead Reckoning. Część 1" poradził sobie w kinach całkiem nieźle. Zysk wynoszący ponad 567,5 mln dol. nie do końca mógł jednak zrównoważyć ogromny budżet (290 mln dol.). Ratunkiem miała się okazać kolejna wysokobudżetowa produkcja. Na razie jednak są z nią same problemy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024 roku

"Mission: Impossible" to nie tylko tytuł. Spore problemy na planie hitu

Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów podczas realizacji kosztującej krocie, bo 25 mln dol. sceny rozgrywającej się w łodzi podwodnej, wystąpiła awaria stabilizatora. Maszyna, która ma za zadanie podtrzymywać konstrukcję, nie wytrzymała obciążenia. Teraz konieczna jest naprawa wymagająca oczywiście czasu. A jak wiadomo, czas to pieniądz, zwłaszcza na planie filmowym.

A przecież tworzenie ósmej części już i tak jest znacząco opóźnione ze względu na ubiegłoroczne strajki aktorów i scenarzystów. Przed ich rozpoczęciem zdążono nakręcić jedynie 40 proc. materiału i to ponoć tego łatwiejszego w realizacji. Nic dziwnego, że zrobiło się nerwowo. Oliwy do ognia dolewa konflikt największej gwiazdy, Toma Cruise'a, z szefostwem Paramountu wściekłym na nieustannie wzrastający budżet. Na ten moment wynosi on już ponoć ok. 400 mln dol. Tym samym zbliża się do pułapu wyznaczonego przez innego rekordzistę, "Gladiatora 2", który ukaże się jeszcze w listopadzie tego roku.

d1pjb0k

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One | Official Trailer (2023 Movie) - Tom Cruise

Premiery ósmej części "Mission: Impossible" (na razie nie wiadomo jeszcze, jaki nosi tytuł; na pewno nie będzie to jednak kontynuacja "Dead Reckoning – Part 1") należy spodziewać się w maju 2025 r. Najnowsza odsłona serii dostępna jest na platformie SkyShowtime lub za dodatkowym wypożyczeniem na Amazon Prime Video, Player, Apple TV+ i Canal+ Online.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj