Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
23-02-2017 13:21

Mistrz i Małgorzata trafi do kin. Hollywood chce zekranizować powieść Bułhakowa

To może być jeden z największych hollywoodzkich hitów od lat. Rosyjska producentka Svetlana Migunova-Dali zdradziła, że trwają właśnie negocjacje w sprawie realizacji filmowej wersji „Mistrza i Małgorzaty”. Póki co nieznane są szczegóły projektu.

Share
Mistrz i Małgorzata trafi do kin. Hollywood chce zekranizować powieść BułhakowaŹródło: Materiały prasowe
d49htbt

Pierwsze doniesienia o hollywoodzkiej wersji „Mistrza i Małgorzaty” pojawiły się podczas rozmowy Migunoval-Dali z rosyjską agencją informacyjną. Producentka powiedziała, że wstępnie planowany jest ogromny budżet na powstanie filmu. Łącznie koszt powstania obrazu powinien zmieścić się w przedziale 50-100 milionów dolarów.

Scenarzyści pracują nad pierwszą wersją scenariusza. Bułhakow pisał trudnym językiem i staramy się odkryć każdy szczegół, o którym nie mógł w swoich czasach mówić otwarcie – powiedziała Migunova-Dali.

Nie wiadomo, kto miałby podjąć się reżyserii obrazu. Nieznana jest również obsada produkcji. Producentka zdradza, że wiele znanych aktorów wyraziło chęć zagrania w „Mistrzu i Małgorzacie”:

Sporo pierwszoligowych aktorów okazało się fanami Bułhakowa oraz wyraziło chęć udziału w projekcie.

„Mistrz i Małgorzata” to najsłynniejsza powieść rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa. Po raz pierwszy została wydana w ocenzurowanej wersji w latach 1966-1967. Książka stanowi wyjątkowy przykład satyry rzeczywistości Związku Radzieckiego lat 30. XX wieku. „Mistrz i Małgorzata” zgrabnie łączy ze sobą elementy humorystyczne z wątkami fantasy oraz literaturą historyczną. Przeniesienie powieści na ekran będzie zatem dla twórców wielkim wyzwaniem.

d49htbt

W przeszłości próbowano już zmierzyć się z dziełem Bułhakowa. W 1972 roku powstała jugosłowiańsko-włoska koprodukcja w reżyserii Aleksandara Petrovicia. Szesnaście lat później w Polsce powstał miniserial na podstawie książki. W rolach głównych wystąpili Gustaw Holoubek, Anna Dymna i Janusz Michałowski.

d49htbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49htbt
d49htbt