Trwa ładowanie...
d2ptvor

Monica Potter

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Cleveland, Ohio, USA

Filmografia:

Patch Adams (1998) (Carin)

W sieci pająka (2001) (Jezzie Flannigan)

Randka z Lucy (2002) (Lucy)

Marta i Wielbiciele (1998) (Martha)

Piła (2004) (Alison Gordon)

Błędy odwracalne (2004) (Muriel Wynn)

Ostatni dom po lewej (2009) (Emma Collingwood)

Parenthood (1990) (Kristina Braverman)

Seriale:

Żar młodości (Sharon Newman)

d2ptvor
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Monica Potter to amerykańska aktorka. Jej debiutem była rola Daliny w programie dziecięcym "Nubeluz". Na dużym ekranie pojawiła się pierwszy raz w filmie "Kuloodporni". Rozpoznawalność przyniósł jej udział w produkcjach "Con Air – lot skazańców", "Patch Adams", "W sieci pająka", "Piła" oraz "Ostatni dom po lewej". Ponadto jest założycielką Monica Potter Home, firmy zajmującej się dekoratorstwem wnętrz.

Monica Potter – życiorys

Monica Potter, urodzona jako Monica Gregg Brokaw, przyszła na świat 30 czerwca 1971 roku w Cleveland w stanie Ohio. Jej rodzicami są Nancy i Paul Brokaw, pracowniczka szpitala i twórca pierwszego ognioodpornego wosku do karoserii. Aktorka ma trzy siostry: Kerry, Jessikę i Brigette. Jej dziadkowie pochodzi z Irlandii, a ona sama była wychowywana w duchu wiary katolickiej. Część swojej młodości spędziła w Arab w stanie Alabama i od zawsze marzyła o karierze aktorskiej.

Będąc w szkole podstawowej, uczęszczała na zajęcia lokalnego kółka teatralnego. W dzieciństwie była uczennicą Villa Angela Academy, a w kolejnych latach uzyskała dyplom ukończenia szkoły Euclid High School. W wieku 12 lat pracowała w kwiaciarni, a później próbowała swoich sił jako modelka, występując w kilku reklamach. Po udziale w kilku kampaniach reklamowych przeprowadziła się z Chicago do Los Angeles. Niedługo potem pojawiła się w teledysku Alana Jacksona do utworu "Tall, Tall Trees".

Monica Potter – filmy i seriale

Monica Potter zadebiutowała w 1994 roku w operze mydlanej stacji CBS "Żar młodości" jako Sharon Newman. Niedługo potem otrzymała rolę w filmie "Kuloodporni", a później wystąpiła w produkcji "Con Air – lot skazańców", gdzie jej ekranowym partnerem był Nicolas Cage. Pojawiła się też u boku Robina Williamsa w filmie "Patch Adams". Ponadto w 1998 roku Monica Potter otrzymała role w filmach "Przed metą", "Marta i wielbiciele" oraz "Dylemat", co szybko wpłynęło na jej popularność w mediach. W 2001 roku wcieliła się w rolę Jezzie Flannigan w obrazie "W sieci pająka".

W kolejnych latach role Moniki Potter stawały się coraz bardziej wymagające, a ona stała się dużo bardziej wybiórcza pod względem przyjmowanych propozycji. Aktorka gościła na planie takich produkcji jak chociażby "Randka z Lucy", "Piła", "Ciało bardzo niepedagogiczne" oraz "Ostatni dom po lewej". Aktorka dodatkowo godziła aktywności filmowe z tymi na szklanym ekranie. Od 2004 roku pojawiła się między innymi w takich serialach jak "Błędy odwracalne", "Orły z Bostonu", "Parenthood" czy "Wisdom of the Crowd". Monica Potter pojawiła się też w jednym z odcinków programu telewizyjnego "The Profit".

Monica Potter – życie prywatne

Monica Potter urodziła się w Cleveland w stanie Ohio jako Monica Gregg Brokaw. Jej ojciec zmarł w 2002 roku z powodu choroby układu krążenia. W 1990 roku aktorka wyszła za Toma Pottera, z którym była w związku małżeńskim do 1998 roku. Monica Potter i Tom Potter mają dwóch synów. W 2005 roku aktorka po raz drugi wyszła za mąż za Daniela Christophera Allisona, ortopedę. Kilka miesięcy później na świat przyszła pierwsza córka Moniki Potter, Molly. W lutym 2018 roku Monica Potter i Daniel Christopher Allison ogłosili, że złożyli wniosek o rozwód.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ptvor
d2ptvor
d2ptvor