Trwa ładowanie...
d1z1jwm
Megafon.pl
Aktualności

Na planie filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

W sieci pojawił się interesujący materiał z planu filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Produkcja już w listopadzie zagości na ekranach kin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Materiały prasowe, Fot: Warner Bros Pictures)
d1z1jwm

Dzięki "Fantastycznym zwierzętom..." będzie znowu można powrócić do świata magii. W filmie poznamy przygody pisarza Newta Scamandera (Eddie Redmayne) i tajnego stowarzyszenia czarodziejek i czarodziejów w Nowym Jorku. Akcja rozgrywa się 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę Scamandera w szkole.

Pod tym adresem można znaleźć zdjęcia i ciekawostki z planu.

Zdjęcia do produkcji powstawały m.in. w Leavseden Studios. Scenariusz - przypomnijmy - napisała sama J.K. Rowling. - Jo jest wspaniałą pisarką - komentuje reżyser David Yates, który do świata Harry'ego Pottera trafił w roku 2007. - Wcześniej jednak nie pracowała nad scenariuszem, było to więc dla niej nowe doświadczenie.

d1z1jwm

- Gdy pracuje się z zawodowym scenarzystą, przekazuje mu się wiele notatek, a on czy ona wraca z materiałem trzy do sześciu miesięcy później - kontynuuje filmowiec. - Jo nie wie, że tak to zazwyczaj działa i pracuje zupełnie inaczej. To niezwykłe. Przekazujesz jej uwagi, a tydzień później scenariusz jest gotowy. Pozostaje ci tylko zdumienie: "Wow! Jo po tygodniu napisała scenariusz!".

- Ten film ma wiele odcieni - dodaje producent David Heyman. -* Jest w nim mrok, przygoda, czułość i humor.*

Polska premiera zapowiedziana została na 18 listopada. Druga część trafi do kin 2 lata później, dokładnie 16 listopada 2018 roku. J.K. Rowling znowu odpowiadać będzie za scenariusz.

d1z1jwm

Podziel się opinią

Share

d1z1jwm

d1z1jwm