ycipk-3zt8lj
ycipk-3zt8lj

Na tropie Marsupilami - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Na tropie Marsupilami” (fr. Sur la piste du Marsupilami) to francusko-belgijski familijny film przygodowy z 2012 roku. Obraz powstał na podstawie komiksu „Marsupilami” autorstwa André Franquin. Reżyserem filmu jest Alain Chabat (twórca obrazu „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), który wraz z Jeremym Donerem napisał scenariusz. Za muzykę odpowiada Bruno Coulais, zaś za produkcję Amandine Billom i Alain Chabat.

"Na tropie Marsupilami" to historia nieustraszonego reportera Dana, który dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Pajów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do tej pory, sprytny dziennikarz kręcił swoje mrożące krew w żyłach relacje w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito (w tej roli głos genialnego Cezarego Pazury), niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia – Marsupilami.

W filmie zagrali: Alain Chabat jako Dan Geraldo, Jamel Debbouze - Pablito Cameron, Fred Testot - Hermoso vieux, Lambert Wilson - Generał Pochero, Géraldine Nakache – Pétunia, Liya Kebede - Reine Paya, Patrick Timsit - Caporal.

Z kolei o najlepsze polskie gagi i rozbrajające żarty zadbali królowie polskiej komedii – Cezary Pazura („Epoka Lodowcowa 4”, „Gnomeo i Julia”), Wojciech Paszkowski („Kung Fu Panda 2”), Jarosław Boberek (pamiętny Król Julian w „Madagaskarze”) i Arkadiusz Jakubik („Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1”).

ycipk-3zt8lj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3zt8lj
ycipk-3zt8lj