Trwa ładowanie...
Aktualności

"Nasiona" nagrodzone w Montanie

Share
"Nasiona" nagrodzone w Montanie
d33782v

Na zakończonym wczoraj festiwalu Big Sky Documentary Film Festival w Missoula, Montana, "Nasiona" Wojciecha Kasperskiego otrzymały nagrodę specjalną jury.

Kolejna nagroda dla filmu to Artistic Vision Award przyznana za wyjątkowe walory artystyczne. Jury złożone m.in. z Stevea Jamesa (The War Tapes) oraz Johna Sinno (Iraq in Fragments, zdobywcy trzech nagród w Sundance) w uzasadnieniu werdyktu napisało: "Gdyby Czechow i Rembrant współpracowali nad filmem dokumentalnym, być może miałby on to wizualne piękno i dramatyczną głębię którą mają Nasiona".

Film Wojciecha Kasperskiego, po nagrodach w Waszyngtonie i pokazach w Los Angeles i Nowym Jorku, jest już dobrze znany amerykańskiej widowni festiwalowej: po raz kolejny doceniane są wybitne zdjęcia Szymona Lenkowskiego oraz wykorzystanie w filmie muzyki Philipa Glassa.

Film powstał w ramach projektu "Rosja-Polska. Nowe spojrzenie", realizowanego od 2004 roku przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, TVP oraz polskich i rosyjskich szkół filmowych.

d33782v

Podziel się opinią

Share
d33782v
d33782v