Trwa ładowanie...
d1jxan7

O psie, który wrócił do domu

Najnowsze informacje
3.9
(16 głosów)
Oceń:
"O psie, który wrócił do domu" to amerykański film przygodowy w reżyserii Charlesa Martina Smitha. Opowiada on historię psa o imieniu Bella, który przebył 400 mil w celu odnalezienia Lucasa, swojego ukochanego właściciela. Zanim jednak wróci do domu, czeka na nią mnóstwo emocjonujących przygód. W produkcji zagrali między innymi Jonah Hauer-King, Ashley Judd, Edward James Olmos i Alexandra Shipp. Głosu Belli udzieliła Bryce Dallas Howard, którą w polskiej wersji językowej zastąpiła Barbara Garstka.
d1jxan7
52
11
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

O psie, który wrócił do domu - opis fabuły

Fabuła filmu "O psie, który wrócił do domu" opowiada historię Lucasa (w tej roli Jonah Hauer-King), który mieszka na co dzień w Denver w amerykańskim stanie Colorado. Pewnego dnia on i jego dziewczyna Olivia (Alexandra Shipp) znajdują szczeniaka oraz kilka kociąt wraz z ich kocią mamą, które ukrywały się w domu przeznaczonym do wyburzenia. Lucas nadaje szczenięciu imię Bella i zabiera ją ze sobą do domu, gdzie może mieszkać wraz z nim i jego matką. Jednocześnie chłopak dokarmia koty w opuszczonym domu, co wyprowadza z równowagi Guntera Beckenbauera (Brian Markinson), który chce jak najszybciej doprowadzić do rozbiórki domu.

Mężczyzna próbował zrobić wszystko, aby przyspieszyć wyburzenie domu, jednak ze względu na koty procedury się opóźniają. W akcie zemsty Gunter zgłasza władzom, że Bella może być gatunkowo pitbullem, a więc gatunkiem, który w Denver traktowany jest jako potencjalnie niebezpieczny. Pewnego dnia Bella udała się w pościg za wiewiórką, a Lucas pobiegł za nią, aby bezpiecznie przyprowadzić ją do domu. Na jego drodze wkrótce staje Chuck (John Cassini), osoba odpowiedzialna za kontrolę zwierząt. Mężczyzna odbiera Lucasowi Bellę i zabiera ją do lokalnego schroniska. Chłopak odbiera suczkę ze schroniska, jednak został pouczony, że w przypadku kolejnego wykroczenia może ona zostać uśpiona.

Aby nie dopuścić do tego, aby Bella kolejny raz wpakowała się w kłopoty, Lucas przekazuje ją wujkom Olivii, który mieszkają w Nowym Meksyku. Suczka jednak bardzo tęskni za Lucasem i pewnego dnia podejmuje decyzję o wyruszeniu w podróż. Bella ma w planach przebyć 400 mil, aby znów móc mieszkać z ukochanym właścicielem. To zadanie oczywiście nie będzie proste, bowiem oprócz znacznej odległości mogą czekać na nią potencjalne niebezpieczeństwa, nie wspominając o prawie, które wcale nie stoi po jej stronie. Czy Belli uda się wrócić do domu i jakie przeszkody czyhają na jej drodze?

O psie, który wrócił do domu - bohaterowie, obsada

Główną bohaterką filmu "O psie, który wrócił do domu" jest suczka o imieniu Bella, której głosu w oryginalnej wersji językowej użyczyła Bryce Dallas Howard. W Polsce Bella przemówiła z kolei głosem Barbary Garstki. Oprócz niej w filmie pojawiają się tacy bohaterowie jak Lucas, Olivia, Chuck, Terri czy Axel, których w angielskiej wersji filmu odegrali odpowiednio Jonah Hauer-King, Alexandra Shipp, John Cassini, Ashley Judd oraz Edward James Olmos.

W filmie "O psie, który wrócił do domu" z polskim dubbingiem w ich role wcielili się Tomasz Olejnik, Marta Dylewska, Krzysztof Cybiński, Agnieszka Fajlhauer i Piotr Bąk. Nad tekstem w naszym rodzimym języku pracował Michał Wojnarowski, natomiast za reżyserię i realizację dźwięku odpowiadali Marek Robaczewski i Renata Gontarz. Oprócz nich widzowie mogli usłyszeć w filmie na przykład Pawła Szczesnego, Mateusza Kmiecika, Annę Aspostolakis, Miłogosta Reczka i Cezarego Nowaka. Funkcję lektora pełnił Paweł Bukrewicz.

O psie, który wrócił do domu - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "O psie, który wrócił do domu" jest Charles Martin Smith, który wcześniej brał udział w tworzeniu takich produkcji jak "Dzień zagłady", "P.T. Barnum", "Spisany na straty" czy "Lucky You – Pokerowy blef". Scenariusz filmu "O psie, który wrócił domu" stworzyli natomiast Cathryn Michon oraz William Bruce Cameron. Drugi z wymienionych jest ponadto autorem powieści "A Dog's Way Home", na której podstawie wyprodukowano ten film. Kierownikiem produkcji był Gavin Polone, kinematografią zajmował się Peter Menzies Jr., a edycją zajmowali się Debra Neil-Fisher, David S. Clark i Sabrina Plisco.

O psie, który wrócił do domu - budżet, recenzje

Budżet filmu "O psie, który wrócił do domu" określono na 18 milionów dolarów. Produkcja zarobiła na siebie 42 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a kolejne 34 miliony zyskała na pozostałych terenach wydania, dzięki czemu stała się komercyjnym sukcesem. Recenzje filmu "O psie, który wrócił do domu" okazały się mieszane dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 62% pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 50/100, co wskazuje na mieszany bądź przeciętny odzew od krytyków.

O psie, który wrócił do domu - premiera

Premiera filmu "O psie, który wrócił do domu" miała miejsce 11 stycznia 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Dystrybucją produkcji zajmowała się wytwórnia Sony Pictures. Dwa tygodnie później, 25 stycznia, film trafił na duży ekran w Wielkiej Brytanii. Polska premiera filmu "O psie, który wrócił do domu" odbyła się tego samego dnia, czyli 25 stycznia 2019 roku. W naszym kraju obraz ukazał się z polskim dubbingiem, a także w wersji z lektorem. 27 maja 2019 roku na rynek trafiły też fizyczne egzemplarze filmu, wydane na nośnikach Blu-ray i DVD.

O psie, który wrócił do domu
Tytuł oryginalny

A Dog's Way Home

Gatunek

familijny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

11.01.2019

Data polskiej premiery

25.01.2019

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

52
11

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jxan7
d1jxan7
d1jxan7