Trwa ładowanie...

Olga Bończyk gospodarzem "Smaczne go!"

Share
Olga Bończyk gospodarzem "Smaczne go!"
Źródło: Film polski
d47i3ri

10 marca na antenie TVP2 ruszył dynamiczny program rozrywkowy dla całej rodziny pt. 'Smaczne go!'. W każdą sobotę widzowie będą mogli kibicować kulinarnym potyczkom dwóch drużyn. Gospodarzem programu będzie Olga Bończyk – aktorka i śpiewaczka. Znana z roli doktor Edyty Kuszyńskiej anestezjologa na Oddziale Ratownictwa Medycznego.

Program „Smaczne Go!” to pełen energii show, w którym dwie drużyny rywalizują w dziedzinie kulinarnych umiejętności. W pierwszej części programu drużyny składają się z dwóch osób – szefa kuchni i osoby z publiczności. W drugiej część gotuje zaproszona do programu gwiazda. Do przygotowania dania drużyny mają do dyspozycji produkty z tajemniczej torby.

d47i3ri

Produkty te można znaleźć w przeciętnej lodówce, lecz ich łączna wartość nie przekracza ustalonej z góry kwoty. Tajemnicze torby przynoszą do studia dwie osoby z publiczności, które od tej pory pomagają kucharzom. Dopiero w tym momencie szefowie kuchni dowiadują się, z jakich składników mają przygotować danie. Kolejnym utrudnieniem jest czas przygotowania potrawy. Na wykonanie zadania drużyny mają tylko 20 minut.

Zadaniem prowadzącej program Olgi Bończyk jest zagrzewanie drużyn do walki oraz - w dowcipny sposób - przeszkadzanie w gotowaniu. Obu drużynom, działającym w dużym pośpiechu, zdarza się przypalić garnek albo nie trafić w deskę do krojenia. Prowadzi to do wybuchów śmiechu gotujących i widowni. To właśnie publiczność, biorąc pod uwagę kreatywność, pomysłowość i wygląd potraw, decyduje, która drużyna zwycięży. Pomocnicy kucharzy za udział w programie otrzymują kulinarne nagrody.

Zaproszona do programu gwiazda wybiera sobie wiodącego szefa kuchni. Pod jego kierunkiem razem z drugim kucharzem przygotowuje potrawę z przyniesionych ze sobą niespotykanych, orientalnych składników. Tym razem na wykonanie zadania zespół ma 10 minut.

„Smaczne Go!” to dynamiczny program rozrywkowy dla całej rodziny. Emitowany jest w dziesięciu krajach: w Wielkiej Brytanii (obecnie na antenie szesnasta seria), Włoszech (siódma seria), Australii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Kanadzie, Izraelu i Emiratach Arabskich.

d47i3ri

Kucharze 'Smaczne go!'

Marcin Piotrowski: lat 27 Marcin pracuje jako osobisty kucharz Ambasadora Australii. Wcześniej zatrudniony był m.in. w hotelach Sheraton i Bristol, w stołecznych restauracjach Bordo, Melodia i Tonic. Pracował też we Włoszech i w Anglii. Specjalizuje się w kuchni artystycznej, molekularnej i w rzeźbie w owocach. Zdobył tytuł Mistrza Świata BBQ 2006 (dwa złote medale), a w Culinary World Cup 2006 w Luksemburgu zdobył brąz. Skończył kurs instruktora praktycznej nauki zawodu kucharza, teraz studiuje hotelarstwo. Ma narzeczoną; uwielbia podróże, sporty ekstremalne i muzykę etniczną.

Krystian Zalejski: lat 31 W tej chwili Krystian jest prywatnym kucharzem w Rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii. Skończył technikum gastronomiczne, a później studia kulinarne na Akademii Rolniczej - jego praca dyplomowa dotyczyła kilkunastu odmian wegetarianizmu. Otwierał i pracował m.in. w restauracji Splendido we Wrocławiu i w warszawskiej Fabryce Trzciny. Zdobywał też szlify w restauracjach we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Krystian ma żonę i 3-letnią córeczkę; przepada za wspinaczkami górskimi i dalekimi podróżami. Zwiedził m.in. Indie, Palestynę i Izrael. Jego największą kulinarną pasją jest czekolada.

d47i3ri

Podziel się opinią

Share
d47i3ri
d47i3ri