Trwa ładowanie...
21-03-2007 16:36

Olga Bończyk gospodarzem "Smaczne go!"

Share
Olga Bończyk gospodarzem "Smaczne go!"Źródło: Film polski
d4ke9i0

10 marca na antenie TVP2 ruszył dynamiczny program rozrywkowy dla całej rodziny pt. 'Smaczne go!'. W każdą sobotę widzowie będą mogli kibicować kulinarnym potyczkom dwóch drużyn. Gospodarzem programu będzie Olga Bończyk – aktorka i śpiewaczka. Znana z roli doktor Edyty Kuszyńskiej anestezjologa na Oddziale Ratownictwa Medycznego.

Program „Smaczne Go!” to pełen energii show, w którym dwie drużyny rywalizują w dziedzinie kulinarnych umiejętności. W pierwszej części programu drużyny składają się z dwóch osób – szefa kuchni i osoby z publiczności. W drugiej część gotuje zaproszona do programu gwiazda. Do przygotowania dania drużyny mają do dyspozycji produkty z tajemniczej torby.

Produkty te można znaleźć w przeciętnej lodówce, lecz ich łączna wartość nie przekracza ustalonej z góry kwoty. Tajemnicze torby przynoszą do studia dwie osoby z publiczności, które od tej pory pomagają kucharzom. Dopiero w tym momencie szefowie kuchni dowiadują się, z jakich składników mają przygotować danie. Kolejnym utrudnieniem jest czas przygotowania potrawy. Na wykonanie zadania drużyny mają tylko 20 minut.

d4ke9i0

Zadaniem prowadzącej program Olgi Bończyk jest zagrzewanie drużyn do walki oraz - w dowcipny sposób - przeszkadzanie w gotowaniu. Obu drużynom, działającym w dużym pośpiechu, zdarza się przypalić garnek albo nie trafić w deskę do krojenia. Prowadzi to do wybuchów śmiechu gotujących i widowni. To właśnie publiczność, biorąc pod uwagę kreatywność, pomysłowość i wygląd potraw, decyduje, która drużyna zwycięży. Pomocnicy kucharzy za udział w programie otrzymują kulinarne nagrody.

Zaproszona do programu gwiazda wybiera sobie wiodącego szefa kuchni. Pod jego kierunkiem razem z drugim kucharzem przygotowuje potrawę z przyniesionych ze sobą niespotykanych, orientalnych składników. Tym razem na wykonanie zadania zespół ma 10 minut.

„Smaczne Go!” to dynamiczny program rozrywkowy dla całej rodziny. Emitowany jest w dziesięciu krajach: w Wielkiej Brytanii (obecnie na antenie szesnasta seria), Włoszech (siódma seria), Australii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Kanadzie, Izraelu i Emiratach Arabskich.

Kucharze 'Smaczne go!'

d4ke9i0

Marcin Piotrowski: lat 27 Marcin pracuje jako osobisty kucharz Ambasadora Australii. Wcześniej zatrudniony był m.in. w hotelach Sheraton i Bristol, w stołecznych restauracjach Bordo, Melodia i Tonic. Pracował też we Włoszech i w Anglii. Specjalizuje się w kuchni artystycznej, molekularnej i w rzeźbie w owocach. Zdobył tytuł Mistrza Świata BBQ 2006 (dwa złote medale), a w Culinary World Cup 2006 w Luksemburgu zdobył brąz. Skończył kurs instruktora praktycznej nauki zawodu kucharza, teraz studiuje hotelarstwo. Ma narzeczoną; uwielbia podróże, sporty ekstremalne i muzykę etniczną.

Krystian Zalejski: lat 31 W tej chwili Krystian jest prywatnym kucharzem w Rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii. Skończył technikum gastronomiczne, a później studia kulinarne na Akademii Rolniczej - jego praca dyplomowa dotyczyła kilkunastu odmian wegetarianizmu. Otwierał i pracował m.in. w restauracji Splendido we Wrocławiu i w warszawskiej Fabryce Trzciny. Zdobywał też szlify w restauracjach we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Krystian ma żonę i 3-letnią córeczkę; przepada za wspinaczkami górskimi i dalekimi podróżami. Zwiedził m.in. Indie, Palestynę i Izrael. Jego największą kulinarną pasją jest czekolada.

d4ke9i0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ke9i0