Trwa ładowanie...
d2hkcpq

Olivia de Havilland nie żyje. Zagrała w kultowym filmie

Według zagranicznych mediów Olivia de Havilland zmarła w swoim domu w Paryżu. Dwukrotna zdobywczyni Oscara i gwiazda "Przeminęło z wiatrem" miała 104 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olivia de Havilland nie żyje. Zagrała w kultowym filmie
Olivia de Havilland nie żyje. Zagrała w kultowym filmie (Getty Images, Materiały prasowe)
d2hkcpq

Olivia de Havilland 1 lipca świętowała 104. urodziny. Nieco ponad trzy tygodnie później aktorka zmarła w swojej paryskiej rezydencji z przyczyn naturalnych, podczas snu. Była ostatnią żyjącą gwiazdą kultowej produkcji - "Przeminęło z wiatrem". Zagraniczne media, w tym BBC czy People, podają, że pogrzeb będzie kameralną uroczystością tylko dla rodziny i bliskich. Msza pożegnalna odbędzie się w Katedrze Amerykańskiej w Paryżu.

Olivia de Havilland urodziła się w 1916 r. w Japonii. Ostatnie lata życia spędziła w Paryżu. Zdobyła dwa Oscary za role w filmach "Dziedziczka" i "Najtrwalsza miłość". Ale najbardziej kojarzona jest z postacią Melanie Hamilton Wilkes z produkcji "Przeminęło z wiatrem".

OBEJRZYJ: Zobacz, jak naprawdę wyglądała posesja "Przeminęło z wiatrem". Producent ukrył prawdę przed widzami

O aktorce było głośno nie tylko ze względu na jej wybitne osiągnięcia, ale też konflikt z siostrą Joan Fontaine. Spór był tak silny, że w 1941 r. Joan publicznie odrzuciła gratulacje od Olivii, gdy stało się jasne, że wygrała Oscara. Sytuacja powtórzyła się w 1947 r., kiedy to Olivia zgarnęła statuetkę.

d2hkcpq

Przeczytaj: Gwiazda "Przeminęło z wiatrem" napisała biografię

Wówczas to Joan chciała pogratulować siostrze, co stało się niemożliwe, ponieważ Olivia odepchnęła ją i nie przyjęła gratulacji. Konflikt między siostrami trwał aż do śmierci Joan Fontaine w 2013 r.

W 2007 r. Olivia de Havilland wytoczyła proces sądowy studiu Warner Bros za bezprawne przedłużanie kontraktu i blokowanie rozwoju kariery. Sprawę wygrała. Od jej zwycięstwa powstał precedens w prawie amerykańskim zwany "prawem Havilland".

d2hkcpq

Leslie Howard Actor Gone With The Wind Ashley Returns 1939

Havilland była mężatką i to dwukrotną. Pierwszy związek (z Marcusem Goodrichem) rozpadł się w latach 50., a jego owocem był syn Benjamin. Mężczyzna zmarł w 1991 r. Miał tylko 42 lata.

Olivia de Havilland w "Przeminęło z wiatrem" Materiały prasowe
Olivia de Havilland w "Przeminęło z wiatrem" (Materiały prasowe)

Drugie dziecko Olivii, córka Gisele, przyszło na świat w 1956 r. Ojcem był kolejny partner aktorki - Pierre Galante. Kiedy dziewczynka miała 6 lat, jej rodzice zdecydowali o życiu w separacji. Oznaczało to jednak mieszkanie pod jednym dachem. A wszystko po to, by wspólnie wychować Gisele. Do rozwodu doszło dopiero w 1979 r., kiedy córka gwiazdy była już dorosła.

d2hkcpq

Byli partnerzy pozostali przyjaciółmi. Gdy Pierre zachorował na nowotwór, Olivia opiekowała się eks-mężem aż do jego śmierci. Sama odeszła 22 lata później.

Olivia de Havilland Materiały prasowe
Olivia de Havilland (Materiały prasowe)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hkcpq

Podziel się opinią

Share
d2hkcpq
d2hkcpq