Trwa ładowanie...
02-03-2017 16:21

"Ożenek" w Teatrze 6. piętro: Żak, Pazura, Głowacki, Żebrowski i Chabior w studio WP!

Arcykomedia w wyśmienitej obsadzie. Już za kilka dni premiera "Ożenka" w warszawskim Teatrze 6. piętro. Z tej okazji o spektaklu w #dzieńdobryWP opowiedzieli Cezary Żak, Cezary Pazura, Piotr Głowacki, Michał Żebrowski i Janusz Chabior.

Share
d1g3pbz

W "Ożenku", komedii Nikołaja Gogola w inscenizacji Andrzeja Bubienia, nie można nie dostrzec świetnej obsady. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Bubień, powracający do Teatru 6. Piętro po sukcesie, jaki odniosła jego inscenizacja "Wujaszka Wani" Antona Czechowa. Reżyser stawia pytania o sens walki o własną autentyczność oraz o granicę i cenę, jaka pozwala na przetrwanie w świecie zdominowanym przez sztuczność i zakłamanie. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Anita Bojarska, muzykę skomponował Piotr Salaber.

Spektakl będzie grany od 9 marca 2017 r.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1g3pbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g3pbz
d1g3pbz