Trwa ładowanie...
23-10-2016 10:00

Program TV na niedzielę: „Plac zbawiciela” i „Podziemny krąg”

W niedzielny wieczór w telewizji pojawi się jeden z największych przebojów końca lat 90., wstrząsający polski dramat i coś dla fanów komiksowych superbohaterów. Jakie inne filmy warto obejrzeć w niedzielę w telewizji? Przekonajcie się sami.

Program TV na niedzielę: „Plac zbawiciela” i „Podziemny krąg”Źródło: Materiały prasowe
d41vssu
d41vssu

„Plac zbawiciela”
Beata (Jowita Budnik)
i Bartek (Arkadiusz Janiczek)
są małżeństwem na dorobku. Mają dwóch synów i dużo planów na przyszłość, spośród których najważniejszym jest zakup mieszkania. Aby zaoszczędzić pieniądze, rezygnują z wynajmowanego lokalu i wprowadzają się do matki (Ewa Wencel)
Bartka. Ta nie darzy synowej sympatią, poucza ją i strofuje. Nie szczędzi też złośliwości synowi. By odreagować, małżonkowie snują się po kondygnacjach swojego przyszłego bloku. Tymczasem deweloper bankrutuje i wychodzi na jaw romans Bartka. Beata popada w depresję, a w końcu decyduje się na desperacki krok. "Plac zbawiciela" zdobył świetne recenzje i został obsypany nagrodami. W 2006 roku zdominował Festiwal Filmowy w Gdyni zgarniając aż siedem Złotych Lwów, a rok później triumfował podczas rozdania Orłów, gdzie twórcy odebrali cztery statuetki, w tym dla najlepszego filmu.
„Plac zbawiciela” - Canal+ Family 01:05

„Podziemny krąg”
Jack (Edward Norton)jest młodym biznesmenem. Dręczy go uczucie pustki. Mężczyzna zapada na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w terapeutycznych grupach wsparcia. Poznaje tam cyniczną Marlę (Helena Bonham Carter), która zbiorową psychoterapię traktuje jak darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie mężczyzna poznaje tajemniczego Tylera Durdena (Brad Pitt). Gdy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler proponuje, aby zamieszkał u niego. Obaj zaczynają toczyć między sobą walki bokserskie, w których z czasem bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, tajny klub walk.
„Podziemny krąg” - TV Puls 22:05

„Ant-Man” *
Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.
*
„Ant Man” - HBO 20:10

„Evan wszechmogący”
Bóg (Morgan Freeman) potrzebuje pomocnika, który mógłby zrealizować jego plan. Wybór pada na prezentera wiadomości w stacji telewizyjnej, Evana Baxtera (Steve Carell), który został wybrany do Kongresu. Baxter na początku kariery naraża się ekologom i Stwórcy, popierając ustawę nieprzychylną środowisku. Wkrótce Evan zaczyna otrzymywać tajemnicze przesyłki, w których znajdują się antyczne narzędzia ciesielskie i drewno. W końcu Bóg informuje przerażonego śmiertelnika o nadchodzącym potopie i nakazuje mu zbudować arkę, w której Evan zgromadzi pary wszystkich żyjących gatunków.
„Evan wszechmogący” - TVP 2 20:05

„Polowanie” *
Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen, niezapomniany przeciwnik Bonda z "Casino Royale"). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji w Cannes 2012 roku, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen."Polowanie" jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
*
„Polowanie” - TVP 2 23:00

d41vssu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41vssu