Trwa ładowanie...
08-01-2017 06:00

Program TV na niedzielę: „Słaba płeć?”, „Pan Tadeusz”, „Kontakt” i "Dzień świra"

W niedzielę obejrzymy w telewizji polską komedię romantyczną „Słaba płeć?”, „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy, „Kontakt” oraz kolejne odcinki serialu „Manor House”, wyświetlanego na kanale Telewizji WP. Jakie jeszcze produkcje godne uwagi pojawią się na antenie 8 grudnia?

Program TV na niedzielę: „Słaba płeć?”, „Pan Tadeusz”, „Kontakt” i "Dzień świra"Źródło: Materiały prasowe
d3eb2iv
d3eb2iv

„Słaba płeć?”

„Słaba płeć?” to lekka komedia romantyczna z Olgą Bołądź w roli głównej. Film Krzysztofa Langa jest rzadkim w polskim kinie przykładem komedii romantycznej, która zarazem jest ciekawym komentarzem społecznym, w tym przypadku, do toczącej się każdego dnia wojny płci. Wojny, w której nie ma zwycięzców. Zosia, główna bohaterka filmu, jest wrażliwą i nieco zagubioną dziewczyną, która w pracy zamienia się w korporacyjnego wampira. Konieczność codziennej walki o pozycję w pracy oznacza rywalizację z mężczyznami na nierównych zasadach. Dlatego jest bardziej męska niż niektórzy jej koledzy. Czy jej postawa zmieni się, gdy Zośka dostanie kopa w pracy, a na horyzoncie pojawi się facet?

„Manor House”

W niedzielę 8 stycznia na antenie Telewizji WP zostaną wyemitowane dwa kolejne odcinki serialu „Manor House”. Brytyjska produkcja historyczna przenosi widzów do roku 1918 roku i przedstawia upadek monarchii austro-węgierskiej oraz proklamowacja istnienia niepodległej Czechosłowacji. W tym czasie rodzina Valentovych przeprowadza się do Podoli pod Pragą, by rozpocząć nowe życie. Widmo przedwojennego sekretu nadal nad nimi krąży, a ich sprawą wkrótce zaczyna interesować się policja.

d3eb2iv

„Wstyd”

„Wstyd” to skandalizujący, skierowany wyłącznie do dorosłego widza dramat erotyczny, który w polskich kinach obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Film z udziałem Michaela Fassbendera („Prometeusz”, „Makbet”) i Carey Mulligan („Drive”, „Była sobie dziewczyna”) jest często nazywany jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów dekady i „Ostatnim tangiem w Paryżu" naszych czasów. Tego nie można przegapić!

„Anomalisa”

W „Anomalisie” niepokój łączy się z groteską i autentycznie zabawną komedią. Charlie Kaufman, oscarowy scenarzysta „Zakochanego bez pamięci” czy „Być jak John Malkovich” wraz z Duke'em Johnsonem wyczarował niesamowity obraz, w którym animowane lalki przekazują więcej ludzkich emocji niż niejeden tradycyjny film. Wygrana na Festiwalu w Wenecji oraz nominacje do Oscara i Złotego Globu nie pozostawiają wątpliwości, że „Anomalisa” to film, który trzeba zobaczyć.

d3eb2iv

„Dzień świra”

Kultowa i najbardziej niepoprawna polska komedia ostatnich lat. „Dzień świra” to na pozór zwyczajna historia 44-letniego Adasia Miauczyńskiego (fenomenalna rola Marka Kondrata), sfrustrowanego inteligenta, rozwodnika i ojca, uczącego języka polskiego w liceum. Miauczyński to człowiek, który niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, a zabija go codzienna rutyna. Znienawidzona powtarzalność codziennych czynności i kontakt z drugim człowiekiem.

d3eb2iv

„Pan Tadeusz”

„Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy to świetna ekranizacja: doskonale obsadzona, perfekcyjnie zagrana (trzynastozgłoskowcem!), mistrzowsko zrealizowana (polonez wg Kilara to studniówkowy hit). Do tego niesamowity sukces finansowy i jeden z największych rekordów frekwencyjnych od 1989 roku, do którego przyczynili się w największym stopniu niemalże wszyscy licealiści ściągani pokotem ze szkół.

„Kontakt”

Obraz Roberta Zemeckisa koncentruje się na postaci Ellie Arroway (Jodie Foster). Kobieta przez całe swoje życie starała się dowiedzieć na pytanie, czy istnieje jakaś pozaziemska cywilizacja? Pewnego dnia bohaterka odbiera sygnał radiowy z odległej gwiazdy. Dzieje się to w momencie, gdy zapada decyzja o likwidacji jej laboratorium.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d3eb2iv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb2iv