Trwa ładowanie...
d4azml3

Przebaczenie krwi

Najnowsze informacje
2.9
(19 głosów)
Oceń:
d4azml3

Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i jest w ostatniej klasie liceum, chce po szkole otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków już wkrótce się zawali.

Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się teraz na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.

„Przebaczenie krwi” to najnowszy film Joshuy Marstona, twórcy słynnego „Maria łaski pełna”. Jego premiera miała miejsce w konkursie głównym festiwalu w Berlinie, gdzie uznawany był obok „Rozstania” i „Konia turyńskiego” za najlepszy film imprezy i otrzymał tam Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. „Przebaczenie krwi” było także oficjalnym kandydatem Albanii do Oscara. Jednak Amerykańska Akademia Filmowa zdyskwalifikowała tytuł, bo cześć ekipy i sam reżyser są... Amerykanami.

Przebaczenie krwi
Tytuł oryginalny

Forgiveness of Blood, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

27.04.2012

Czas trwania

109 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4azml3
d4azml3
d4azml3