Trwa ładowanie...
d4g9555
19-03-2006 19:24

Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego

d4g9555
d4g9555

Pokazem filmu "Amator" rozpoczął się 17 marca w Warszawie przegląd twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Zorganizowało go Stowarzyszenie Filmowców Polskich w ramach Obchodów Roku Krzysztofa Kieślowskiego. Znany na całym świecie twórca zmarł 13 marca 1996 roku.

Krzysztof Kieślowski mawiał, że tematy, jakie podejmuje, dotyczą każdego z nas, bo ludzie pod każdą szerokością geograficzną mają te same problemy. Stąd między innymi niezwykłe powodzenie jego filmów także poza Europą i Stanami Zjednoczonymi - przeglądy twórczości Kieślowskiego odbywają się na przykład w Azerbejdżanie, Indiach i Brazylii.

Podczas rozpoczynającej się imprezy w stołecznym kinie "Kultura" zostaną pokazane najbardziej znane fabuły polskiego reżysera: "Przypadek", "Krótki film o miłości", "Krótki film o zabijaniu", "Podwójne życie Weroniki", "Bez końca", i nominowany do Oscara cykl "Trzy Kolory".

Będzie można też przypomnieć sobie jego filmy dokumentalne, za które część polskiej krytyki ceni go nawet bardziej niż za fabuły. A są to między innymi krótkie filmy: "Z punktu widzenia nocnego portiera", czy też "Gadające głowy". Zostanie też pokazany film o Kieślowskim autorstwa Marii Zmarz-Koczanowicz pod tytułem "Still alive".

Przegląd w stołecznym kinie "Kultura" potrwa do 23 marca.

d4g9555
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9555