Trwa ładowanie...
d4jtgst

Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
d4jtgst
filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

W filmie Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy francuski duet, złożony z komisarza i młodego policjanta, zaczyna śledztwo w makabrycznej sprawie. Tym razem przyjdzie im walczyć z groźną sektą, nazywającą się Aniołowie Apokalipsy.

Fanatycy religijni pojawiają się znikąd i zostawiają za sobą trupy.

Aniołowie Apokalipsy - informacje

Purpurowe Rzeki II Aniołowie Apokalipsy reżyserii Oliviera DahanaOliviera Dahana, to film francuski, ale do bólu przypomina produkcje amerykańskie, w których mamy iście wybuchową mieszankę sacrum z profanum. Film w swoim czasie trafia na podatny grunt. Rok wcześniej ukazuje się światowy bestseller Kod Leonarda da Vinci. Gdyby w Aniołach Apokalipsy nie zagrali Jean Reno i Christopher Lee, wątpie, aby widz wytrzymał do końca filmu. Warto może więc sięgnąć po książkę Purpurowe rzeki autorstwa Jean Christophe Grange, na podstawie której nakręcono film.

Aniołowie Apokalipsy - fabuła

Jean Reno w roli doświadczonego komisarza - Niemans'a, jedzie do Lotaryngii, regionu we Francji. Posłano go aby zbadał stary klasztoru. Jego zespół odkrywa martwe ciało zamurowane w ścianie monasterzu. Wygląda to na rytualne morderstwo, których będzie przybywać. Razem z nim współpracuje młody policjant imieniem Reda (Benoit Magimel), dołącza do śledztwa po spotkaniu dziwnego mnicha, który próbuje zabić Jesusa (Augustin Legrand). W nadprzyrodzonym śledztwie, Niemansowi i Redzie, pomoże Marie, ekspertka religijna, znająca bardzo dobrze historie biblijne i święte księgi, w rolę wcieliła się Camille Natta.

Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy
Tytuł oryginalny

Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse

Gatunek

thriller, akcja, kryminał

Kraj produkcji

Francja, Wielka Brytania, Włochy

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

18.02.2004

Data polskiej premiery

08.10.2004

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jtgst
d4jtgst
d4jtgst