Trwa ładowanie...

Reżyser filmu „Gwiazda” zaczyna szukać odtwórczyni roli Anny Przybylskiej

Radosław Piwowarski, który filmem „Gwiazda” chce uczcić pamięć znanej aktorki i swojej wieloletniej przyjaciółki, rusza z castingami do głównej roli. Reżyser zdradził, kto może się ubiegać o angaż i wyjaśnił, jak na całe przedsięwzięcie reaguje rodzina zmarłej w 2014 roku Przybylskiej.

Share
Reżyser filmu „Gwiazda” zaczyna szukać odtwórczyni roli Anny Przybylskiej
Źródło: PAP/EPA
d1amsax

W rozmowie z „Życiem na gorącoRadosław Piwowarski powiedział, że na casting może przyjść każdy, „kto ma lustro w domu i uważa, że ma coś fajnego w sobie”. Na przesłuchania organizowane w Gdyni i Warszawie na przełomie stycznia i lutego są zapraszane wszystkie chętne dziewczyny. Wykształcenie i doświadczenie aktorskie nie jest dla Piwowarskiego istotne, chociaż reżyser mówi wprost, że jego zdaniem „nie będzie łatwo znaleźć odtwórczyni głównej roli”.

Na tym etapie prac Piwowarski nie zdradza, jakie dokładnie wątki z życia Anny Przybylskiej będą przedstawiane w „Gwieździe”. Zapytany o reakcje rodziny aktorki i ewentualne ujawnianie sekretów Przybylskiej, reżyser, który przyjaźnił się z nią od 1997 roku, mówi, że zawsze miał dobre stosunki z rodziną Ani. - Szczególnie z mamą Ani, która była bardzo bliską jej osobą. Chcemy informować ich na bieżąco – czytamy w „Życiu na gorąco”.

d1amsax

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu media informowały o podjęciu przez Piwowarskiego współpracy z Oliwią Przybylską (na zdjęciu poniżej), 14-letnią córką zmarłej aktorki. Zgodnie z ustaleniami dziewczyna, która niedawno zaczęła przygodę z fotomodelingiem, miała usłyszeć propozycję zagrania swojej mamy w scenach z nastoletnią Anią Przybylską.

mat. prasowe/Eastnews
Źródło: mat. prasowe/Eastnews

Podczas zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni Agnieszka Odorowicz, członek zarządu Cyfrowego Polsatu, powiedziała:
- Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat biograficznego filmu o Ani Przybylskiej. Jego głównym producentem będzie WFDiF, a za kamerą stanie Radosław Piwowarski. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. To on dwa lata temu przekonywał, że trzeba zrobić film o Ani.

W kontekście potencjalnych kandydatek najczęściej mówiło się o Oldze Bołądź, choć wiele wskazywało na to, że Przybylską mogłaby zagrać łudząco do niej podobna Monika Rudnik (zobacz jej zdjęcie). 30-letnia agentka nieruchomości ze Słupska nie potwierdziła jeszcze swojego udziału w projekcie Piwowarskiego. - Jestem zobligowana do milczenia, nie wiem, kiedy zostanę z tego zwolniona – mówiła kilka miesięcy temu w rozmowie z "Twoim imperium".

d1amsax

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Sławę przyniosła jej drugoplanowa rola policjantki Maryli w serialu „Złotopolscy”. Oprócz tego w jej filmografii znalazły się m.in. takie tytuły jak „Superprodukcja”, „Rh+”, „Dzień świra”, „Daleko od noszy” oraz „Złoty środek”. Aktorka zmarła 5 października 2014 roku po długiej walce z nowotworem trzustki.

d1amsax

Podziel się opinią

Share
d1amsax
d1amsax