Trwa ładowanie...
d2lvyaz

Sekretny świat kotów

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Sekretny świat kotów", znany też jako "Mao yu tao hua yuan", to chiński film animowany w reżyserii Gary'ego Wanga. Produkcja opowiada historię Oskara, który mieszka ze swoim tatą w pięknym domu. Kociak marzy o odnalezieniu Miaukocji, przepięknej krainy, w której żyją wszystkie mruczące zwierzaki. Zdeterminowany młodzieniec wkrótce wyrusza w podróż. W polskiej wersji głosów bohaterom udzielili między innymi Rafał Fudalej, Marek Barbasiewicz oraz Katarzyna Kozak.
d2lvyaz
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Sekretny świat kotów – opis fabuły

"Sekretny świat kotów" to mądra opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, którą z pewnością będą zainteresowane nie tylko dzieci, ale również starsi wielbiciele mruczących stworzeń domowych. Fabuła filmu "Sekretny świat kotów" opowiada historię małego kociaka Oskara, który mieszka ze swoim tatą w pięknym domu. Niczego im nie brakuje. Oskar jednak marzy o odnalezieniu Miaukocji, przepięknej krainy, w której żyją wszystkie mruczące zwierzaki. Kotek nie zna świata na zewnątrz, jednak nie boi się wyruszyć w podróż. Kiedy tata Oskara zauważy jego zniknięcie, będzie musiał porzucić kanapowe życie, by odnaleźć syna. Czy uda im się spotkać i razem odnaleźć mityczną Miaukocję?

Sekretny świat kotów – polski dubbing, obsada

Głównym bohaterem filmu "Sekretny świat kotów" jest Oskar, któremu głosu w polskiej wersji produkcji udzielił Rafał Fudalej. Oprócz niego istotnymi postaciami w obrazie są Kocyk i Ares, którzy w naszym kraju przemówili głosami Marka Barbasiewicza i Katarzyny Kozak. Rolę lektora pełnił Zbigniew Suszyński, natomiast za wykonanie piosenek z filmu "Sekretny świat kotów" odpowiadali aktorzy: Marek Barbasiewicz, Adam Krylik, Magdalena Krylik i Małgorzata Szymańska. Ponadto w obsadzie "Sekretnego świata kotów" wystąpili:

  • Miłogost Reczek jako Stary kocur;
  • Waldemar Barwiński jako Gibon;
  • Sławomir Pacek jako Doktor Dziwny;
  • Klaudiusz Kaufmann jako Kapitan Antylopa;
  • Katarzyna Tatarak jako Wonder Koza;
  • Zbigniew Suszyński jako Artysta;
  • Paweł Szczesny jako Dyrektor huty;
  • Joanna Sokołowska jako Właścicielka Kocyka;
  • Kamil Pruban i Mateusz Narloch jako pracownicy huty;
  • Dariusz Dobkowski jako Szop.

Oprócz tego w produkcji wystąpiło wiele postaci drugo- i trzecioplanowych, w których wcielili się między innymi Oliwia Kreja, Zuzanna Kaszuba, Anna Wodzyńska, Julia Kołakowska-Bytner, Kamila Kubot-Schuchardt, Janusz Wituch, Wojciech Chorąży, Patryk Czerniejewski, Norbert Kaczorowski oraz Maksymilian Michasiów.

Sekretny świat kotów – scenariusz, reżyseria

Za reżyserię filmu "Sekretny świat kotów" odpowiadał Gary Wang, chiński twórca produkcji animowanych. Reżyserem polskiej wersji produkcji był Zbigniew Suszyński. Za tłumaczenie i dialogi odpowiadał Barłomiej Fukiet, za nagrania i montaż Jacek Osławski, a rolę kierownika produkcji pełniła Agnieszka Kołodziejczyk. Kierownikiem muzycznym filmu "Sekretny świat kotów" był Adam Krylik, a teksty piosenek zrealizowanych w ramach produkcji stworzył Bartłomiej Fukiet. Za ich wykonanie odpowiadali z kolei Marek Barbasiewicz, Adam Krylik, Magdalena Krylik i Małgorzata Szymańska.

Sekretny świat kotów – premiera

Premiera filmu "Sekretny świat kotów" miała miejsce 5 kwietnia 2018 roku w Chinach. Kilkanaście tygodni później produkcja otrzymała swoją pierwszą projekcję we Francji, podczas Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. W kolejnych miesiącach obraz trafił na duży ekran w takich krajach jak Czechy, Chorwacja, Rosja, Estonia, Łotwa, Macedonia, Serbia czy Ukraina. Polska premiera filmu "Sekretny świat kotów" odbyła się 4 stycznia 2019 roku. Zwiastun filmu "Sekretny świat kotów" z polskim dubbingiem opublikowano 4 grudnia 2018 roku i uzyskał on kilkaset tysięcy wyświetleń.

Sekretny świat kotów
Tytuł oryginalny

Mao Yu Tao Hua Yuan

Gatunek

animowany, komedia

Kraj produkcji

Chiny

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

05.04.2018

Data polskiej premiery

04.01.2019

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvyaz
d2lvyaz
d2lvyaz