Trwa ładowanie...

Skandal? Jeden z nominowanych do nagrody na pewno nie dostanie Oscara. Jego nominację wycofano

Dlaczego? Greg P. Russell, który nominowany był za najlepszy dźwięk do filmu "13 Godzin: Tajna misja w Benghazi", poniósł surową karę za lobbing. Filmowiec miał dzwonić do członków Komitetu Wykonawczego Branży Dźwiękowej. To oni wskazują swoich kandydatów do Oscara. Russell złamał regulamin, członkowie Akademii wyciągnęli konsekwencje.

Share
Skandal? Jeden z nominowanych do nagrody na pewno nie dostanie Oscara. Jego nominację wycofano
Źródło: Materiały prasowe
d1z4do3

Nie wyznaczono osoby, która miałaby się ubiegać o Oscara w miejsce Russella. Koledzy dźwiękowca wspólnie pracujący nad filmem "13 Godzin" mogą być spokojni - Gary Summers, Jeffrey J. Haboush i Mac Ruth nadal znajdują się na liście nominowanych.

Przewodnicząca Akademii, Cheryl Boone Isaacs,powiedziała, że decyzja o wycofaniu nominacji dla Russella została podjęta po dokładnym rozważeniu sprawy. - Akademia bardzo poważnie traktuje proces głosowania i nic nie może naruszyć integralności tego procesu - dodała.

d1z4do3

Regulamin jest jasny: zabronione jest kontaktowanie się telefoniczne z członkami Akademii w celu promowania filmu lub własnych osiągnięć. Nie wolno również kontaktować się pod pozorem sprawdzania, czy do odbiorców dotarła poczta. Russell miał telefonować po to, by opowiadać o swoich osiągnięciach i zwrócić uwagę na swoją rolę podczas tworzenia nominowanej produkcji.

"13 Godzin: Tajna misja w Benghazi" to film opowiadający historię żołnierzy, którzy starają się opanować sytuację po zamachu na amerykańskiego ambasadora w Libii. W rolach głównych wystąpili John Krasinski, James Badge Dale, Pablo Schreiber, David Denman, Dominic Fumusa. Produkcja została doceniona i nominowana do Oscara jedynie w kategorii "najlepszy dżwięk".

Greg P. Russell ma na swoim koncie pracę nad dźwiękiem między innymi w serialach "Statek miłości", "Aniołki Charliego" i w filmach "Skyfall", "Salt", "Transformers".

d1z4do3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z4do3
d1z4do3