Trwa ładowanie...
dbppjkt
02-11-2006 12:03

Steven Soderbergh o Che Guevarze razy 2

dbppjkt
dbppjkt

Steven Soderbergh zrealizuje od razu dwa filmy opowiadające o legendarnym rewolucjoniście Che Guevarze.

Obrazy będą realizowane jednocześnie w Meksyku oraz różnych miejscach Ameryki Południowej. Początek zdjęć, które powstaną w większości po hiszpański zaplanowano na maj przyszłego roku.

W roli Che zobaczymy Benicio Del Toro. W kluczowych rolach pojawią się także Javier Bardem, Franka Potente czy Benjamin Bratt. Produkuje Laura Bickford.

Pierwszy film zatytułowany "The Argentine" zaczyna się, gdy Che wraz z grupą kubańskich uchodźców dowodzonych przez Fidela Castro docierają do brzegów Kuby w 1956 roku. Dwa lata później Che wraz z grupą kubańczyków pomaga w obaleniu reżimu Fulgencio Batisty w Argentynie.

dbppjkt

Drugi obraz, "Guerrilla", zaczyna się podróżą Che do Nowego Jorku, gdzie występuje na forum ONZ w 1964 i spotyka się z ciepłym przyjęciem kręgów artystycznych i intelektualnych miasta. Soderbergh już nakręcił początkowe zdjęcia z Del Toro i Julią Ormond jako dziennikarką Lisą Howard.

Budżet obu filmów to około 70 milionów dolarów. Scenariusze napisał Peter Buchman. Teraz wspólnie z tłumaczami i Del Toro będzie pracował nad hiszpańskojęzyczną wersją.

dbppjkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbppjkt