Trwa ładowanie...
d488y32
d488y32

Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego" to polski dramat historyczny z 2012 roku w reżyserii Leszka Wosiewicza, który jest także autorem scenariusza. Muzykę do filmu skomponował Wojciech Waglewski.

"Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego" to historia rozpoczynająca się dwunastego dnia powstania, podczas ewakuacji Ochoty. Dwoje głównych bohaterów, Irena i Marek, z różnych powodów chcą z obrzeży Warszawy przedostać się do Śródmieścia. Irena (w jej roli Magdalena Cielecka) to folksdojczka, matka harcerza walczącego przeciw Niemcom w Powstaniu Warszawskim. Kobieta próbuje odnaleźć syna w powstańczej zawierusze.

Marek (Rafał Fudalej) usiłuje z kolei dotrzeć do swojego ojca, zaangażowanego w powstanie. Ojciec - jak sądzi chłopak - przebywa w Ratuszu. Bohaterowie wędrują razem. Młodego chłopca, niedoszłego maturzystę i dojrzałą piękną kobietę łączy wzajemna fascynacja, a zarazem - poczucie zagrożenia. Marek nie wie, że Irena jest folksdojczką, jest przekonany, że jego towarzyszka współpracuje z powstańcami.

W filmie oprócz Cieleckiej i Fudaleja wystąpili: Eryk Lubos (Ukrainiec Jowa, członek oddziału Dirlewangera), Sonia Bohosiewicz (służąca), Piotr Głowacki (Hans, członek oddziału Dirlewangera), Mirosław Zbrojewicz (Uli, członek oddziału Dirlewangera), Andrzej Mastalerz (ojciec Marka).

Tytuł oryginalny

Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego

Gatunek

przygodowy, dramat, historyczny, wojenny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Czas trwania

91 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d488y32
d488y32
d488y32