Trwa ładowanie...
d2alprg

Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
2
d2alprg

"Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego" to polski dramat historyczny z 2012 roku w reżyserii Leszka Wosiewicza, który jest także autorem scenariusza. Muzykę do filmu skomponował Wojciech Waglewski.

"Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego" to historia rozpoczynająca się dwunastego dnia powstania, podczas ewakuacji Ochoty. Dwoje głównych bohaterów, Irena i Marek, z różnych powodów chcą z obrzeży Warszawy przedostać się do Śródmieścia. Irena (w jej roli Magdalena Cielecka) to folksdojczka, matka harcerza walczącego przeciw Niemcom w Powstaniu Warszawskim. Kobieta próbuje odnaleźć syna w powstańczej zawierusze.

Marek (Rafał Fudalej) usiłuje z kolei dotrzeć do swojego ojca, zaangażowanego w powstanie. Ojciec - jak sądzi chłopak - przebywa w Ratuszu. Bohaterowie wędrują razem. Młodego chłopca, niedoszłego maturzystę i dojrzałą piękną kobietę łączy wzajemna fascynacja, a zarazem - poczucie zagrożenia. Marek nie wie, że Irena jest folksdojczką, jest przekonany, że jego towarzyszka współpracuje z powstańcami.

W filmie oprócz Cieleckiej i Fudaleja wystąpili: Eryk Lubos (Ukrainiec Jowa, członek oddziału Dirlewangera), Sonia Bohosiewicz (służąca), Piotr Głowacki (Hans, członek oddziału Dirlewangera), Mirosław Zbrojewicz (Uli, członek oddziału Dirlewangera), Andrzej Mastalerz (ojciec Marka).

Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego
Tytuł oryginalny

Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego

Gatunek

przygodowy, dramat, historyczny, wojenny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Czas trwania

91 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2alprg
d2alprg
d2alprg