Trwa ładowanie...
31-08-2015 16:03

"Transporter: Nowa moc": W jednej ze scen otarł się o śmierć

Przygotowując się do scen walki, Ed Skrein poddał się rygorystycznemu treningowi, ćwicząc sześć dni w tygodniu po dziesięć godzin.

"Transporter: Nowa moc": W jednej ze scen otarł się o śmierćŹródło: East news
d3tj455
d3tj455

4 września z piskiem opon do kin wjedzie szybki i wściekły reboot przygód Franka Martina o tytule "Transporter: Nowa moc". Najlepszy kurier samochodowy świata powraca na twarzą Eda Skreina i zupełnie nowym stylem walki. Chińskie kung-fu z poprzednich części poszło w odstawkę. Dzisiejszy "Transporter" dewastuje przeciwników mieszanką krav magi, filipińskiego kali, angielskiego boksu i brutalnych technik walki bronią improwizowaną. Wszystko to znalazło się w najnowszym wideoklipie zapowiadającym "Transporter: Nowa moc".
„Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie bardziej brutalnych, ulicznych technik walki, zamiast chińskiego kung-fu, które królowało w poprzednich częściach” – mówi reżyser, Camille Delamarre. „Obecny styl walki jest bardzo precyzyjny, więc nie musieliśmy robić zbyt wielu skokowych cięć montażowych. Chciałem, żeby na ekranie było widać czystą walkę, którą widzowie będą się rozkoszować”.

„Dawniej dużo pływałem i brałem udział w konkursach pływackich; przez długie lata uprawiałem też wiele innych sportów wytrzymałościowych, ale nigdy nie zgłębiałem sztuk walki” – mówi Skrein. – „Przyszedłem na siłownię pierwszego dnia mojego treningu, wiedząc, że czeka mnie dużo pracy”.

Jego nauczycielem był choreograf scen walki i szef ekipy kaskaderów, Alain Figlarz, który na potrzeby filmu zmiksował kilka różnych stylów walki. „Chcieliśmy, żeby w naszym filmie pojawił się nowy, oryginalny styl walki – odmienny od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach ‘Transportera’ i wszystkich innych filmach” – mówi Skrein. – „To jest mieszanka krav magi, kali – filipińskiego stylu walki kijami, angielskiego boksu i walki wręcz. Alain Figlarz jest geniuszem. Stworzył dla mnie idealne warunki do przygotowań, nie tylko fizycznych, ale również psychicznych”.
Konfrontacja Franka Martina z rosyjskimi gangsterami prowadzi do wielu spektakularnych i podnoszących adrenalinę sekwencji. Zobaczymy scenę, w której ciało spada z samolotu na maskę pędzącego Audi oraz walkę „sześciu na jednego”, w finale której jeden z oponentów wisi głową w dół na linie podtrzymywanej przez innego, nieprzytomnego gangstera!

Ale ulubioną sceną Skreina nie jest żadna z wymienionych, lecz sekwencja, która ma miejsce w kulminacyjnym momencie filmu. „Finałowa bitwa wygląda bardzo niebezpiecznie i naprawdę była bardzo niebezpieczna” – mówi aktor. – „Filmowanie na skraju urwiska, z helikopterem krążącym nad naszymi głowami było jak taniec śmierci. Musiałem skoncentrować się na mężczyźnie, z którym walczę, a jednocześnie uważnie stawiać każdy krok, żeby nie spaść z urwiska. To było przeżycie, które zapamiętam do końca moich dni”.
Zawrotna prędkość, pościgi, bijatyki, wystrzały, swąd palonej gumy, wgniatające w fotel popisy kaskaderskie i trzy seksowne pasażerki w podrasowanym samochodzie. Oto atrakcje, jakie przynosi „Transporter: Nowa moc”. W filmie – stworzonym przez producentów trylogii „Uprowadzona” i światowego hitu „Lucy” ze Scarlett Johansson – najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin (Ed Skrein), otrzymuje kolejne niebezpieczne zlecenie.
Wynajęty przez piękną Annę, Frank Martin szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Kiedy jego ojciec (Ray Stevenson)
zostaje porwany przez groźnego rosyjskiego gangstera, który daje uprowadzonemu 12 godzin życia, mistrz kierownicy rusza z piskiem opon z misją ratunkową. W najeżonej niebezpieczeństwami eskapadzie po drogach malowniczej Francuskiej Riwiery nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera.

"Transporter: Nowa moc" w kinach od 4 września.

d3tj455
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tj455

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj