Trwa ładowanie...

''Ukryte działania'': Mamy polski zwiastun. Posypią się Oscary?

Tylko u nas obejrzysz polski zwiastun filmu „Ukryte działania” ("Hidden Figures") z Janelle Monáe, Tarają P. Henson i Octavią Spencer w rolach głównych. Film opowiadający prawdziwą historię trzech błyskotliwych kobiet afroamerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, jest jednym ze spodziewanych kandydatów do Oscara.

Share
''Ukryte działania'': Mamy polski zwiastun. Posypią się Oscary?
Źródło: Materiały prasowe
d8wbqrw

Akcja filmu koncentruje się na trzech genialnych kobietach-naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA - programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi ("Mów mi Vincent"). Za muzykę odpowiada Pharrell Williams.

Film trafi do kin na 13 stycznia 2017 roku.

Hidden Figures Materiały prasowe
Hidden Figures Źródło: Materiały prasowe
d8wbqrw

Podziel się opinią

Share
d8wbqrw
d8wbqrw