Trwa ładowanie...

W kinach hollywoodzki przebój. A na horyzoncie kolejny lockdown.

W najbliższy piątek w polskich kinach będzie można oglądać wyczekiwaną od dawna animację Pixara "Co w duszy gra". To pierwsza hollywoodzka produkcja, która po długiej przerwie trafi do kinowej dystrybucji. Niestety, może się okazać, że już wkrótce kina znów zostaną zamknięte.

Share
Co w duszy gra
Co w duszy graŹródło: Materiały prasowe, Fot: materiały prasowe
d1d52fr

Animację Pixara będzie można oglądać w około 150 kinach na terenie całego kraju. Z wyjątkiem obiektów mieszczących się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie od soboty (27 lutego) ponownie zostały zamknięte szkoły, galerie handlowe, hotele i kina. Projekcje "Co w duszy gra" mają wystartować w najbliższy piątek. Wiadomo jednak, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna i niemal w każdej chwili może zostać wprowadzony lockdown w kolejnych województwach, a nawet w całym kraju.

"Co w duszy gra", podobnie, jak wszystkie animacje Pixara, ma ogromny potencjał i w normalnych warunkach gromadziłby w kinach tłumy widzów. Głównie w multipleksach. Te jednak wciąż są zamknięte. Ostatnie trzy tygodnie udowodniły jednak, że kina studyjne również potrafią wygenerować wysoką frekwencję. Podczas walentynkowego weekendu na seansach zjawiło się blisko 100 tys. widzów.

Co w duszy gra - zwiastun #2 [dubbing]

"Co w duszy gra" nie był wyświetlany w amerykańskich kinach (trafił od razu do serwisu Disney+), ale w innych krajach na świecie, tam gdzie pandemia trochę odpuściła, cieszył się bardzo dużą popularnością. Animacja stała się przebojem w Chinach, w Korei, w Arabii Saudyjskiej. Także w Rosji, choć nie można powiedzieć, że u naszych wschodnich sąsiadów koronawirus odpuścił. "Co w duszy gra" na rynku zewnętrznym zarobił ponad 110 mln dol.

d1d52fr

Warto dodać, że produkcja Pixara jest głównym faworytem Oscarów. I to nie tylko w kategorii najlepszy film animowany. Przed kilkoma dniami otrzymała Złoty Glob za najlepszą muzykę (oczywiście została również wyróżniona nagrodą w kategorii film animowany). Natomiast w minioną środę "Co w duszy gra" otrzymał rekordową w tym roku liczbę nominacji (11 wyróżnień) do Nagród Annie przyznawanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d52fr

Podziel się opinią

Share
d1d52fr
d1d52fr