Trwa ładowanie...
„Za niebieskimi drzwiami”: Tylu efektów specjalnych w polskim filmie jeszcze nie było!

„Za niebieskimi drzwiami”: Tylu efektów specjalnych w polskim filmie jeszcze nie było!

„Nie znam takiego polskiego filmu, w którym byłoby tyle ujęć z efektami specjalnymi, to praktycznie połowa materiału” – opowiada o pracy nad filmem Ryszard Rogocki. Zapraszamy do zobaczenia materiału o powstaniu „Za niebieskimi drzwiami”, adaptacji bestsellera Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Film od 4 listopada w kinach.

Share
d2lcgfc

Takiej ekranizacji polskiej lektury jeszcze nie było. „Wreszcie potraktowano młodego widza poważnie” – mówi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w podróż z tajemniczymi potworami i magicznymi, kolorowymi ptakami. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamyka się oczy i zasypia… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać i tak tajemniczego, że można się go bać. Przede wszystkim pierwszy taki polski film familijny, zrealizowany z takim rozmachem i efektami specjalnymi. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczy. W pozostałych rolach: Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency.

Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

d2lcgfc

Podziel się opinią

Share
d2lcgfc
d2lcgfc