Trwa ładowanie...
d4gieup
d4gieup
Aktualności

"Zazdrość" w Cieszynie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gieup

Na festiwalu filmowym "Wakacyjne kadry" w Cieszynie zostanie zaprezentowany pozakonkursowo film młodego reżysera Filipa Rudnickiego "Zazdrość".

Film został zrealizowany przez niezależną grupę Butcher`s Film. W jej skład wchodzą młodzi, zdolni ludzie, których łączy zainteresowanie kręceniem filmów. Sami piszą scenariusze, reżyserują, grają i zajmują się ich produkcją. Mają na swoim koncie wiele nagród na licznych festiwalach filmowych w Polsce.

Jednym z takich filmów jest właśnie "Zazdrość" nagrodzona w konkursie Telewizji Polskiej "Dolina Kreatywna" i na wielu innych konkursach filmowych w Polsce. Jest to historia o ludzkim zakłamaniu, o konwenansach, cynizmie, cierpieniu i miłości. Andrzej, główny bohater, jest człowiekiem inteligentnym ale cynicznym. Po śmierci żony nie potrafi odnaleźć się w roli żałobnika. Przypadkowe odkrycie wystawia na próbę wszystkie wartości, którymi się kierował.

d4gieup

"Zazdrość" to 24 film tego młodego reżysera. Kilka ostatnich („Pielgrzymka”, „Bajka o smutnej królewnie”) brało udział w wielu festiwalach kina niezależnego w Polsce i USA. Rudnicki wypracował w nich swój własny styl, który widać również w „Zazdrości”.

Przy okazji prezentacji zostanie pokazany również ostatni film grupy Butcher`s Film - "Mim". To historia mima ulicznego, który traci wiarę w sens własnej pracy. W filmie jedną z ról zagrała znana aktorka Anna Dymna.

Po projekcji w piątek 13 lipca o godz. 14.30) w Domu Narodowym odbędzie się spotkanie z reżyserem Filipem Rudnickiem oraz z autorem zdjęć do filmu Arturem Michalikiem.

d4gieup

Podziel się opinią

Share
d4gieup
d4gieup