Trwa ładowanie...

18. MFF Tofifest: Zobaczyć "Rejs" w miejscu, w którym został kręcony

Jeżeli znaleźliście się razem z nami w polskiej stolicy pierników i niepokorności, nie przegapcie dzisiejszego obrazu "Must be must see", czyli "Skłodowskiej" z Rosamund Pike w roli głównej, a także całego pasma From Poland, gdzie czekają na was miłe niespodzianki, związane z festiwalowymi gośćmi.

Kultowy film Piwowarskiego do zobaczenia w ToruniuKultowy film Piwowarskiego do zobaczenia w ToruniuŹródło: kadr z filmu
dz0nm01
dz0nm01

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpocznie się o godz. 10:00 kultowym "Rejsem", który zabierze nas aż do "Doliny Bogów" Lecha Majewskiego - niezwykłego obrazu łączącego w sobie indiańskie legendy, ziemskie bogactwa, a także zmagania artysty z twórczą niemocą. Każdemu z widzów z pewnością uda się wyciągnąć własne wnioski z seansu. - Czy wciąż bliżej nam do materializmu, a może robimy wreszcie krok w dobrą stronę, by wesprzeć zapomniane tradycje i więzi z naszą planetą?

Po tej podróży przyjdzie czas na wyczekiwaną "Lekcję miłości" - dokument Małgorzaty Goliszewskiej o Jolce, 70-latce, która postanawia wreszcie wyrwać się z Włoch i nieszczęśliwego małżeństwa. Powraca zatem w szczecińskie rodzinne strony, by znów cieszyć się pełnią życia, tańczyć, śpiewać, czuć się piękną i kochaną. Kochaną tą najpiękniejszą miłością, wcale nie egoistyczną - miłością do siebie samej. Po projekcji zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z festiwalowymi gośćmi.

Dzień drugi zakończy pokaz filmu "Jestem REN" z Martą Król i Marietą Żukowską w rolach głównych. Ren - co to oznacza? Kobietę, ukrytą tożsamość, a może wręcz sfałszowane istnienie? Widzowie wraz z bohaterką odkryją mroczne sekrety rodzinne, a gdy rozwiążemy wszystkie zagadki, czeka nas kolejne post-filmowe spotkanie autorskie.

dz0nm01

A co przygotowaliśmy dla naszych widzów na festiwalowej platformie online? Tam również udostępniona zostanie "Dolina Bogów" i "Lekcja miłości", a ponadto znane, polskie "Skrzydlate świnie" z Pawłem Małaszyńskim oraz uwielbiane "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej z pasma "Bella Women". Co ważne, spotkania z artystami można będzie również oglądać online, nawet nie posiadając karnetu lub biletu.  

Od godziny 16:00 możliwe będzie zapoznanie się z tegorocznymi przedstawicielami konkursu ShortCut. A jeśli znajdziecie się o tej porze przed odbiornikami, koniecznie zwróćcie uwagę na "Zaczarowany las Kaisy", pierwszego przedstawiciela pasma Nowego Kina Fińskiego. Jest to historia owiana saamskimi legendami, z echem II wojny światowej w tle.

"Córki dancingu": Agnieszka Smoczyńska o inspiracjach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz0nm01

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz0nm01