Trwa ładowanie...

'Auta' wjechały na scenę

Share
'Auta' wjechały na scenę
d1e1wj4

Animacja "Auta" to najchętniej oglądany film w miniony weekend w USA.

Opowieść o świecie, w którym mieszkają jedynie czterokołowe pojazdy została zrealizowana w studiu Pixar. W wersji amerykańskiej samochodziki przemówiły głosami Owena Wilsona i Paula Newmana. W polskiej usłyszymy Piotra Adamczyka i Daniela Olbrychskiego.

Film zarobił w trzy dni 62 miliony dolarów. To wynik gorszy od dwóch poprzednich filmów ze studia czyli "Iniemamocni" oraz "Gzie jest Nemo". Obie animacje zarobiły w pierwszy weekend ponad 70 milionów dolarów. Zważywszy na raczej chłodne recenzje, "Auta" raczej nie powtórzą sukcesu poprzedników.

Druga nowość tego tygodnia to znany już w Polsce "Omen". Obraz podobnie jak w Polsce trafił do kin 6 czerwca i od premiery zarobił 35 milionów. W sam weekend dochód wyniósł 15 milionów. Film trafił na czwartą pozycję zestawienia.

d1e1wj4

Ostatnia nowość tego tygodnia to najnowszy film Roberta Altmana "A Prairie Home Companion". Obraz oparty został na audycji radiowej autorstwa Garrisona Keillora. Po raz pierwszy program został wyemitowany w 1974 roku. Keillor opowiada w nim rodzinne historie z nieistniejącego amerykańskiego miasta Lake Wobegon.

W filmie pojawili się: Meryl Streep, Kevin Kline, John C. Reilly, Woody Harrelson, Lily Tomlin, Maya Rudolph i Lindsay Lohan. Obraz zarobił 4 miliony i trafił na siódmą pozycję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1e1wj4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e1wj4
d1e1wj4