Trwa ładowanie...

Zmarła druga osoba. Reprezentant szkoły i gwiazda Tik Toka

Przypomnijmy, że do dramatycznych wydarzeń doszło w poprzedni poniedziałek, tuż przed północą, w mieście Corona w południowej Kalifornii. Po seansie obsługa kina znalazła na sali dwie postrzelone osoby. Na miejscu zginęła młoda kobieta. 19-letni chłopak zmarł w sobotę w szpitalu.

Share
19-latek miał 930 tys. obserwujących.
19-latek miał 930 tys. obserwujących.Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d2wmygp

Departament Policji w Corona poinformował, że o zdarzeniu funkcjonariusze zostali powiadomieni w poniedziałek około godziny 23:45 (we wtorek rano czasu polskiego). Policjanci jeszcze przed północą dotarli do kina Regal California, gdzie na jednej z sal znajdowały się dwie dwie ofiary zdarzenia. 19-letni mężczyzna został przetransportowany do miejscowego szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. 18-letnia kobieta, w momencie przybycia funkcjonariuszy policji, była już martwa. Sprawca zbiegł z miejsca przestępstwa.

Policjanci z Corony aresztowali podejrzanego następnego dnia późnym wieczorem. Zdaniem przedstawicieli władz sprawcą dramatycznych wydarzeń jest 20-letni Joseph Jimenez. Na razie nie są znane motywy, jakimi się kierował. Policja znalazła przy nim broń palną pasującą do kalibru broni użytej w strzelaninie. Jimenez został zatrzymany pod zarzutem morderstwa, usiłowania zabójstwa i rozbój.

Prokuratura poinformowała, że na podstawie dostarczonych dowodów wydaje się, że był to przypadkowy i niczym niesprowokowany atak. Zabójca i ofiary nie znali się wcześniej.

"Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko" (2021) - zwiastun filmu.

Urzędnicy szybko potwierdzili tożsamość ofiar strzelaniny w kinie Regal. 18-letnia Rylee Goodrich była studentką college'u. Natomiast Anthony Barajas przez kilka lat był reprezentantem drużyny piłkarskiej w szkole średniej. Wówczas stał się także lokalną gwiazdą Tik Toka. 19-latek miał 930 tys. obserwujących.

d2wmygp

Dodajmy, że dramatyczne wydarzenia miały miejsce podczas ostatniego tego dnia seansu filmu "Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko" (oryginalny tytuł "The Forever Purge"). Na sali znajdowały się tylko trzy osoby. Wiele wskazuje na to, że wybór filmu nie był przypadkowy tytuł. Thriller (w polskich kinach od 23 lipca) jest kolejną częścią brutalnego cyklu, który opiera się na tym samym pomyśle scenariuszowym. W niedalekiej przyszłości, w eksperymentalnej walce z przestępczością, raz do roku przez 12 godzin, każde naruszenie prawa, również morderstwo, staje się całkowicie legalne…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wmygp

Podziel się opinią

Share
d2wmygp
d2wmygp