Trwa ładowanie...
d2oh448
Aktualności

Camerimage 2016: pokaz specjalny ''La La Land'' otworzy tegoroczny festiwal

Organizatorzy poinformowali, że filmem otwarcia 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE będzie La La Land Damiena Chazelle'a, ze zdjęciami Linusa Sandgrena. Pokaz specjalny filmu będzie częścią uroczystej Gali Otwarcia.
Share
La la land
La la landŹródło: Materiały prasowe
d2oh448

Sebastian (Ryan Gosling) to pianista jazzowy, który chciałby żyć i zarabiać na swojej pasji, dzieląc się z innymi miłością do muzyki. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach ludzie wolą słuchać zupełnie innych brzmień. Mia (Emma Stone) to początkująca aktorka, która dorabia jako kelnerka, marząc o wywoływaniu swoimi rolami prawdziwych emocji. Niestety kolejne castingi nie przynoszą wyczekiwanego przełomu. Spotykają się w najmniej romantycznym miejscu, na zatłoczonej autostradzie w Los Angeles, pośród dźwięków klaksonów i niecenzuralnych słów, ale ostatecznie się w sobie zakochują. Wspierając się we własnych aspiracjach, zabierają widzów w pełną czarujących piosenek i muzycznych uniesień podróż do świata na granicy szarej codzienności i wielobarwnej musicalowej fantazji. Czy będą w stanie spełnić swoje plany i podążać dalej wspólną ścieżką? La La Land to inspirująca i uniwersalna opowieść o dwójce zagubionych marzycieli i zarazem piękny hołd dla magii klasycznych amerykańskich i francuskich musicali.

Ekipa odpowiadająca za powstanie filmu składała się między innymi z reżysera Damiena Chazelle'a (Guy and Madeline on a Park Bench, Whiplash), autora zdjęć Linusa Sandgrena (American Hustle, Joy), montażysty Toma Crossa (Whiplash, Joy), kompozytora Justina Hurwitza (Guy and Madeline on a Park Bench, Whiplash), kostiumograf Mary Zophres (To nie jest kraj dla starych ludzi, Interstellar) oraz scenografa Davida Wasco (Pulp Fiction, Bękarty wojny).

La la land Materiały prasowe
La la landŹródło: Materiały prasowe

Specjalny pokaz "La La Land" wyprzedzi o kilka tygodni oficjalną amerykańską oraz europejską dystrybucję kinową. Oficjalna polska premiera filmu "La La Land" odbędzie się 20 stycznia 2017. Polskim dystrybutorem jest Monolith Films Sp. z o. o.

Pokaz "La La Land" będzie częścią Gali Otwarcia Camerimage 2016. Do udziału w niej uprawniają zaproszenia, jednakże, w miarę dostępności wolnych miejsc, organizatorzy zapraszają na seanse również osoby akredytowane (w tym studentów).

24. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 12 do 19 listopada 2016.
Więcej na temat Bydgoszczy można znaleźć na www.visitbydgoszcz.pl

d2oh448

Podziel się opinią

Share
d2oh448
d2oh448