Trwa ładowanie...
14-04-2010 12:44

Dystrybutorzy przesuwają premiery swoich filmów

Dystrybutorzy przesuwają premiery swoich filmówŹródło: Forum Film Poland Sp. z o.o.
d3l23zl

W związku z dramatycznymi wydarzeniami minionej soboty oraz ogłoszeniem ogólnokrajowej żałoby narodowej, przesunięciu uległy niektóre daty premier filmowych oraz terminy rozpoczęcia festiwali.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wystosował apel do instytucji kultury, z prośba o odwołanie wszelkich imprez zaplanowanych w najbliższym czasie.

W związku z najnowszymi informacjami dotyczącymi przedłużenia żałoby narodowej do niedzieli włącznie, podane terminy mogą ulec zmianie.

Na kozy pogapimy się trochę później

Jak poinformowało Forum Film Poland przesunięciu uległa polska premiera „Człowieka, który gapił się na kozy”. Obraz w reżyserii Grants Heslova wejdzie na ekrany dopiero 7 maja, a nie jak planowano, w najbliższy weekend.

d3l23zl

Uroczysta premiera "Ondine" przesunięta

Podobna decyzja zapadła w sprawie najnowszego filmu Neila Jordana. W związku z żałobą narodową zdecydowano o odwołaniu uroczystej polskiej premiery filmu „Ondine” z udziałem odtwórców głównych ról - Alicji Bachledy i Colina Farrella – oraz samego reżysera.

Premiera została zaplanowana na sobotę 17 kwietnia i miała stanowić jeden z punktów programu odbywającego się w Krakowie Festiwalu Off Plus Camera.Decyzja została podjęta przy pełnym zrozumieniu oraz akceptacji ze strony zaproszonych gwiazd. Jak podaje w oficjalnym oświadczeniu Monolith Films, „Ondine” trafi do kin w całej Polsce 23 kwietnia.

"Furia" o tydzień później

W związku z żałobą narodową również dystrybutor filmu „Furia” z Melem Gibsonem zmienił datę jego wejścia do naszych kin. "Furia" – najnowszy film Martina Campbella, reżysera m.in. "Casino Royale", swoją premierę będzie miał 23 kwietnia, a nie - jak zapowiadano wcześniej - w najbliższy piątek.

Zmianie nie uległy daty premier filmów „Kick Ass, „Fantastyczny Pan Lis” oraz „Doktryna szoku”. Pokazy tych obrazów, wystartują w polskich kinach 16 kwietnia.

d3l23zl

OFF Plus Camera 2010 bez pierwszych trzech dni

W związku z katastrofą samolotu Prezydenta RP organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera 2010 poinformowali, że w związku z tragedią jaka dotknęła nasz naród, ogłoszoną żałobą narodową i planowanymi uroczystościami pogrzebowymi, wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi zaplanowane na piątek (16 kwietnia), sobotę (17 kwietnia) oraz niedzielę (18 kwietnia) zostają odwołane.

Short Waves nie odbędzie się w tym tygodniu

Decyzją organizatorów festiwalu, wszystkie pokazy SHORT WAVES w całej Polsce nie odbędą się w tym tygodniu.

Przegląd "Kogo kręci kino historyczne?" przesunięty

Planowany w dniach 15 - 21 kwietnia przegląd filmowy "Kogo kręci kino historyczne?", zostaje odwołany. Organizatorzy zapowiadają zorganizowanie imprezy w innym terminie.

d3l23zl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l23zl