Trwa ładowanie...
dps7l84

Eddie Kaye Thomas

Najnowsze informacje
4.9
(22 głosy)
Oceń:
dps7l84
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Eddie Kaye Thomas (ur. 31.10.1980 r.) jest amerykańskim aktorem i komediantem, występującym w filmach, telewizji oraz na scenie. Sławę oraz rozpoznawalność zapewniła mu rola Paula Fincha w przezabawnej filmowej serii American Pie, o której każdy wielbiciel komedii i niewybrednych gagów zapewne słyszał. Thomas znany jest również dzięki roli Jeffa Woodcocka w serialu komediowym Dopóki śmierć nas nie rozłączy ('Til Death), zaś ostatnio występuje w serialu Skorpion jako dr. Tobias Curtis.

Eddie Kaye Thomas - debiut

Eddie Kaye Thomas zaczął swoją aktorską karierę jako aktor sceniczny, mając siedem lat. W 1997 roku wystąpił na scenie, grając w adaptacji scenicznej książki Anny Frank pod tytułem The diary of the young girl (polski tytuł Dziennik Anny Frank).

Telewizyjny debiut Eddie'go Kaye'a Thomasa miał miejsce w odcinku "The tale of the curious camera" słynnej serii Czy boisz się ciemności?. W 1996 roku Eddie pojawił się również dwa razy w serialu Prawo i porządek.

Eddie Kaye Thomas - kariera

Filmowy dorobek Eddie'go Kaye'a Thomasa zawiera również niezależne filmy: Furia - Carrie 2 (1999) oraz kontrowersyjny obraz Jamesa Tobacka Czarne i Białe (1999), w którym Eddie wystąpił wraz z gwiazdami: Robertem Downey'em Jr., Jaredem Leto i Elijahem Woodem. Najwidoczniej Eddie ma predyspozycje do gry w specyficznych filmach oraz wizualnie pasuje do takich ról.

W 2001 roku zagrał w szokującej kanadyjskiej komedii Toma Greena - Luźny gość (Freddy got fingered). Eddie pojawił się również w głównej roli w pozytywnej komedii Randki w ciemno (2006), występując w duecie z Chris Pine

Kaye Thomas wystąpił jako stereotypowy Żyd Rosenberg w zwariowanej serii komediowej: O dwóch takich, co poszli w miasto (Harold & Kumar go to White Castle, 2004), Harold i Kumar uciekają z Guantanamo (2008) oraz Harold i Kumar: Spalone święta (A Very Harold & Kumar 3D Christmas, 2011).

Jednak to, co Thomasowi przyniosło największą sławę i wysoką rozpoznawalność wśród widzów, to udział w czterech częściach kultowego już filmu American Pie, w których pojawił się jako Paul Finch i zagrał obok Seanna Williama Scotta, pamiętnego Steva Stiflera.

Eddie Kaye Thomas - seriale

W latach 2001-2002 Thomas występował w serialu telewizyjnym Luz we dwóch (Off Centre) razem z Johnem Cho. Po kilkuletniej przerwie Thomas powrócił na mały ekran w sitcomie, Dopóki śmierć nas nie rozłączy, wystąpił w dwóch sezonach (2006 i 2007) oraz pojawił się w CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas w odcinku „No More Bets”. Thomas należał również do głównej obsady serialu Jak to się robi w Ameryce? (2010-2011).

Od 2014 roku Thomas jest członkiem głównej obsady w serialu telewizyjnym Skorpion.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dps7l84
dps7l84
dps7l84